تهران، میدان ولیعصر، جنب سفارت عراق، ساختمان مینو
مشهد، میدان شریعتی، نرسیده به احمد آباد ۱، طبقه بالای بانک دی

راهنمای دریافت ویزای تحصیلی ایران برای دانشجویان افغانستانی + شرایط اخذ ویزا و بورسیه تحصیلی+3نوع دانشجو واجد شرایط

راهنمای دریافت ویزای تحصیلی ایران برای دانشجویان افغانستانی + شرایط اخذ ویزا و بورسیه تحصیلی+3نوع دانشجو واجد شرایط

Loading

راهنمای دریافت ویزای تحصیلی ایران برای دانشجویان افغانستانی ،دانش پژوهان یا محققانی که قصد درخواست تحصیل در ایران را دارند، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی باشند. ایران خانه بسیاری از موسسات مذهبی و دانشگاه‌هایی است که برنامه‌های مطالعات اسلامی، الهیات و رشته‌های مرتبط را ارایه می‌دهد. برای دریافت ویزای تحصیلی، باید شرایط خاصی را رعایت کنید و مراحل درخواست را دنبال کنید.شرکت طلوع سفیران نور آسیا در  تلاش است تا در کنار شما دانشجویان راهنمای درخواست ویزای تحصیلی ایران برای دانشجویان افغانستانی وسایر کشورها را به شما ارائه کند.

ایران و افغانستان
ایران و افغانستان


راهنمای دریافت ویزای تحصیلی ایران برای دانشجویان افغانستانی به موارد ذیل می پردازم :

 1. چرا دانشجویان افغان باید ایران را انتخاب کنند 
 2. چه کسانی شرایط ویزای تحصیلی دارند 
 3. شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی

 

چرا دانشجویان کشور افغانستان  باید ایران را انتخاب کنند 

دلایل زیادی دارد که دانشجویان و محققین افغان  کشور ایران را انتخاب کنند یکی از این موارد روابط دیرینه این دو کشور است که در برهه  هایی تاریخی این دو کشور یکی بودن و با هم تجارت هایی زیادی داشته اند از قدیم و در برحه های تاریخی هم دم ،هم بودن و بهم کمک کردن.

مورد بعدی که میشه بیان کرد نزدیکی آب هوایی دو کشور است و همچنین شرایط یکسان آب وهوایی است مورد دیگری که می شود بیان نمود این است که بیشتر دانشجویان بین الملل ایران یا از کشور افغانستان هستند و یا از عراق که این موضوع برای دانشجویان کشور افغانستان بسیار خوب است چون انگار در کشور خود در حال تحصیل هستند و همچنین با توجه به روابط خوب این دو کشور در این چند ساله و دادن بورسیه تحصیلی به دانشجویان این امر کمکی در به این دانشجویان افانستانی کرده است . در ادامه با ما همراه باشید تا با شرایط گرفتن ویزا آشنا شوید .

 

راهنمای دریافت ویزای تحصیلی ایران برای دانشجویان افغانستانی
راهنمای دریافت ویزای تحصیلی ایران برای دانشجویان افغانستانی

چه کسانی واجد شرایط ویزای تحصیلی هستند؟

در کل اشخاص که می‌خواهند در جمهوری اسلامی ایران تحصیلات خود را ادامه دهند واجد شرایط این دسته ویزای می‌شود. سه نوع دانشجویان که شامل ویزای تحصیلی ایران می‌شود عبارت اند از:

 • دانش آموزان و طلاب مدارس دینی
 • دانشجویان
 • محققین

معیارهای واجد شرایط بودن

 • داشتن وضعیت محققین، طلاب و دانش‎‌جویی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی ایران
 • دریافت پذیرش تحصیلی از وزارت علوم، آموزش و پرورش و یا مراکز علمی مورد تایید
 • تکمیل اطلاعات خواسته شده

شرایط عمومی دانشجو

 • داوطلب نباید هیچ مانع قانونی برای ادامه تحصیل داشته باشد.
 • صلاحیت داوطلب باید توسط نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت او، تایید گردد.
 • گواهی‌نامه معتبر سلامت جسمی و روحی که به تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت داوطلب رسیده باشد.

دریافت پذیرش تحصیلی

هدف اصلی شرکت طلوع سفیران نور آسیا،اخذ پذیرش از دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران می باشد.شرکت ما،با تجربه و برنامه ریزی درست توانسته است سالانه بیش از 1000 پذیرش تحصیلی برای دانشجویان اخذ ویزای تحصیلی ایران را انجام می دهد.تیم ما با پشتکار توانسته در این حوزه،جوایز ارزنده ای از جمهوری اسلامی و سایر کشور ها همچون عراق،سوریه،افغانستان و … را کسب نموده است. دانشگاهای ایران با توجه به بار علمی و خدمات ارائه شده توسط دانشگاه،دارای دانشجویان متعددی میباشند.مدارک مورد نیاز برای اقدام در دانشگاه ها به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر(حداقل 6ماه اعتبار)
 • مدارک تحصیلی پیشین(به زبان فارسی یا انگلیسی)
 • عکس پرسنلی
 • رزومه(CV)
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه(برای مقطع دکترا)
  راهنمای دریافت ویزای تحصیلی ایران برای دانشجویان افغانستانی
  راهنمای دریافت ویزای تحصیلی ایران برای دانشجویان افغانستانی

شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی

یکی از رایج‌ترین مواردی که پیش روی متقاضیان قرار دارد چگونگی افزایش شانس دریافت بورس تحصیلی است. فرآیند اخذ بورسیه تحصیلی کاملاً جنبه رقابتی دارد. از مهم ترین فاکتور‌های مؤثر در این امر می توان به معدل بالا، مقالات و نمره زبان و … اشاره کرد.برایکسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله “مرجع معرفی بورسیه تحصیلی در ایران”مراجعه کنید.

 • سن داوطلب اخذ بورسیه تحصیلی: یکی از شرایط ضروری سن مناسب است. هرچقدر شما کم سن و سال تر باشید برای دریافت بورسیه تحصیلی در دوره کارشناسی شانس بیشتری دارید. برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، سن مناسب به منظور بورس شدن ۲۴ سال و برای دوره دکترا تقریبا ۳۰سال است.
 • تحصیل در دانشگاه های معتبر: معمولاً دانشگاه‌های هر کشور بر اساس استانداردهای جهانی، دانشگاه های طراز اول و برتر دیگر کشورها را می‌شناسند و در امتیاز بندی خود برای آن‌ها امتیاز ویژه‌ای قائل‌اند. از این رو تحصیل در دانشگاه‌های معتبر می‌تواند نقش مهمی در جهت اخذ بورسیه از دانشگاه مورد نظر داشته باشد.
 • ارائه مقالات بین المللی (ISI) و طرح های تحقیقاتی: بدون شک ارائه مقالات بین‌المللی و چاپ شده در ژورنال‌های معتبر با درجه کیفی بالا شانس دانشجویان بین‌المللی را برای دریافت بورسیه از سوی دانشگاه مورد نظر به شکل محسوسی افزایش می‌دهد. همچنین ارائه رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
 • معدل و مدرک زبان فارسی یا انگلیسی: شرط معدل معمولاً یکی از مدارک اصلی و الزامی مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی است. معمولاً افرادی که دارای معدل الف (بالای ۱۷) است از شانس بیشتری برای دریافت بورسیه برخوردار خواهند بود. از دیگر مدارک اصلی مورد نیاز دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی مدرک زبان فارسی یا انگلیسی است.
 • تعامل با اساتید: یکی از عوامل تاثیرگذار در دریافت بورسیه تحصیلی، تعامل با اساتید هدف در دانشگاه مقصد است. اساتید دانشگاه‌ها بر اساس بودجه‌های محدودی که سالانه به آنها اختصاص پیدا می‌کند، دانشجویان مستعد را انتخاب و جذب می‌کنند. اگر تمایل دارید در زمینه خاص با استاد راهنما تعامل داشته و بورسیه دریافت کنید. حتماً یک پروپوزال تحقیقاتی مطلوب آماده و برای اساتید ارسال کنید.

علاوه بر بورسیه تحصیلی،دانشگاه ها با هزینه مناسب نیز در مقاله”تحصیل در دانشگاه های ارزان“معرفی کامل شده اند.با ما هیچ مشکلی در راستای پذیرش ندارید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید