تهران، میدان ولیعصر، جنب سفارت عراق، ساختمان مینو
مشهد، میدان شریعتی، نرسیده به احمد آباد ۱، طبقه بالای بانک دی

تحصیل در شیراز

تحصیل در شیراز

Loading

در این مقاله قصد داریم تا برای راحتی انتخاب شما، موضوع تحصیل در شیراز را بررسی کنیم. ما سعی کردیم تا شهر شیراز را از زوایای مهم و تاثیرگذار بر روی تحصیل دانشجویان مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه به بررسی تحصیل در شیراز می‌پردازیم.

تحصیل در شیرازشیراز

شیراز یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان فارس می‌باشد. جمعیت شهر شیراز حدود یک میلیون و هشتصد نفر است که این تعداد از جمعیت باعث تبدیل شدن این شهر به پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران گردیده است.

اطلاعات کلی شیراز

حمل و نقل

شیراز به جهت قرار گرفت در مرکز کشور دارای شبکه حمل و نقلی گسترده نسبت به دیگر شهرهای کشور ایران دارد. فرودگاه بین المللی شهید دستغیب پس از فرودگاه امام خمینی در تهران مجهزترین فرودگاه در سطح کشور محسوب می‌شود. ایستگاه راه آهن شیراز که در سال 1390 تاسیس گردیده است، هم اکنون یکی از بهترین ایستگاه‌های راه آهن ایران است. شیراز هم مانند دیگر شهر های ایران دارای ناوگان اتوبوس رانی و پایانه مسافربری می‌باشد. همچنین این شهر در حال حاضر دارای یک خط مترو فعال است.

جاذبه‌های گردشگری

شیراز به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری و توریستی ایران مطرح بوده و با جاذبه‌های تاریخی فراوان برای گردشگران داخلی و خارجی شناخته شده‌است. از جاذبه‌های تاریخی شهر شیراز می‌توان به آتشکدهٔ صمیکان، آرامگاه حافظ، آرامگاه خواجوی کرمانی، آرامگاه سعدی، ارگ کریم‌خان، باغ جهان‌نما، باغ ارم، باغ تخت، باغ چهل‌تن، باغ دلگشا، باغ عفیف‌آباد، باغ نارنجستان قوام، باغ هفت‌تن، خانه صالحی، چاه مرتاض علی، حمام باغ نشاط، عمارت باغ ایلخانی، عمارت باغ نشاط، عمارت دیوانخانه، عمارت کلاه‌فرنگی باغ نظر، مسجد نصیرالملک، قصر ابونصر، قلعهٔ کک‌ها، مدرسهٔ آقاباباخان، مدرسهٔ خان، موزهٔ پارس، موزهٔ هفت‌تنان و نقش برجسته بهرام در برم دلک اشاره کرد.

از جاذبه‌های طبیعی شهر شیراز می‌توان به آبشار کوهمره سرخی، برم‌دلک، پارک قلعه‌بندر، پارک ملی بمو، باغ پرندگان شیراز، پیربناب، چشمهٔ جوشک، چشمهٔ خارگان، چشمهٔ ریچی، دریاچهٔ دشت ارژن، دریاچهٔ مهارلو، رکن‌آباد، رودخانهٔ قره‌آغاج، روستای قلات، کوه سبزپوشان، گردشگاه آتشکده، گردشگاه چاه‌مسکی، گردشگاه چشمه سلمانی و گردشگاه هفت‌برم اشاره کرد.

جاذبه‌های مذهبی بسیاری مانند مقبره امام‌زادگان متعدد در شیراز وجود دارد، در طول سده‌ها ساختار اجتماعی و اقتصادی این شهر را شکل داده‌است. گفته می‌شود که در زمان مأمون خلیفهٔ عباسی، تعدادی از فرزندان و نوادگان موسی بن جعفر – امام هفتم شیعیان – به شیراز پناه آورده بودند. برطبق روایت‌های مختلف، آنان به مرگ طبیعی درگذشتند یا توسط حاکم عباسی کشته شدند. پس از سال‌ها تعدادی از این مزارها شناسایی شدند و زیارتگاه شیعیان قرار گرفتند. حرم شاه‌چراغ در شهر شیراز یکی از مکان های مذهبی ایرانیان شهر شیراز می‌باشد.

به دلیل موقعیت جغرافیایی شیراز، این شهر از فضای سبز بزرگ و مناسبی برخودار است. پارک کوهستانی دراک یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌های ایران است که در شهر شیراز و در دامنه کوه دراک در شمال غرب این شهر قرار دارد.بوستان آزادی، باغ جهانما و بارک لونا دیگر فضاهای سبز شیراز هستند.

وجود نمایشگاه بین المللی در شیراز به عنوان بزرگترین مرکز نمایشگاهی در جنوب کشور هم می‌تواند مکان مناسبی برای گردشگران باشد. نمایشگاه بین‌المللی شیراز هم‌اکنون دارای فضایی به میزان ۱٫۷ کیلومتر مربع به‌صورت ۶ سالن سرپوشیده و سه سالن در حال ساخت و فضای باز نمایشی به میزان ۳٬۰۰۰ متر مربع است.

دانشگاه‌های شیراز

ارتباطات بین الملل

کنسولگری‌های فعال حال حاضر در شیراز:

هند هند

عراق عراق

تحصیل در شیراز

اگر بخواهیم یکی از بزرگ‌ترین و بهترین دانشگاه‌های کشور را نام ببریم دانشگاه دولتی شیراز یکی از آن‌ها است. این دانشگاه شامل چندین دانشکده متفاوت اعم از دانشکده مهندسی، علوم، کشاورزی، دامپزشکی، ادبیات و علوم انسانی، هنر و معماری، حقوق و علوم سیاسی و علوم تربیتی و روان‌شناسی می‌باشد.

قدمت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ۷۰ سال می‌رسد. دانشگاه صنعتی شیراز، دانشکده صنایع مخابرات راه دور ایران، دانشکده صنعت الکترونیک، دانشکده فنی شهید باهنر، مرکزآموزش عالی حافظ شیراز و مرکز آموزش عالی پاسارگاد شیراز از دیگر دانشگاه‌های شیرازند. ما در خصوص دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه شیراز و همچنین دانشگاه صنعتی شیراز اطلاعات ارزنده‌ای در اختیار شما دانشجویان عزیز قرار داده‌ایم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تحصیل در دانشگاه شیراز و تحصیل در دانشگاه صنعتی شیراز مراجعه نمایید.

جاذبه‌های شیراز

چرا تحصیل در شیراز

  • اگر قصد تحصیل دارید شیراز می‌تواند انتخاب نسبتا مناسبی برای شما باشد چرا که هزینه تحصیل در این شهر نسبت به دیگر شهرهای ایران مقداری کمتر است. اما هزینه اقامتی در این شهر می‌تواند برای شما مشکلاتی را ایجاد نماید. بنابراین برای اقامت در شهر شیراز بهتر است به دنبال خوابگاه‌های دانشجویی بگردید.
  • دانشگاه شیراز یکی از چند دانشگاه معتبر ایران است که مدرکی که در پایان دوره تحصیلی به دانشجویان می‌دهد در میان دیگر کشورهای بین المللی دارای اعتبار است.
  • دانشگاه‌های شیراز مجهز به بهترین امکانات آموزشی اعم از کتابخانه، آزمایشگاه، باشگاه‌های دانشجویی، مکان مخصوص فعالیت هنری و یا سایر فعالیت‌های دانشجویی دیگر می‌باشد.
  • شیراز مملو از بناهای فرهنگی و تاریخی متعدد است. قدمت این بناهای تاریخی در شیراز بسیار زیاد است. وجود این جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی برای دانشجویانی که در رشته‌های فرهنگی هنری مشهد تحصیل می‌کنند، می‌تواند جذاب و قابل تحقیق و تأمل باشد.
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید