تهران، میدان ولیعصر، جنب سفارت عراق، ساختمان مینو
مشهد، میدان شریعتی، نرسیده به احمد آباد ۱، طبقه بالای بانک دی

تحصیل در قم

تحصیل در قم

Loading

ما در این مقاله قصد داریم تا شهر قم را از جنبه ها و ظرفیت های گوناگون مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم تا شما بتوانید برای تحصیل در قم انتخاب درستی داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

تحصیل در قمقم

شهر قم به عنوان هفتمین کلان شهر و مرکز استان قم در نزدیکی مرکز کشور ایران قرار دارد. در آخرین سرشماری ای که از این کلانشهر انجام شده بود، جمعیت آن 1,201,158 نفر بوده است. قم به جهت وجود مرقد شریف حضرت معصومه(سلام الله علیها) خواهر امام رضا(علیه السلام)، شهر مذهبی و یکی از مراکز گردشگری شیعیان و مسلمانان می باشد.  این شهر بزرگترین مرکز بورس تحصیلی شیعیان در جهان است که هر ساله حدود 20 میلیون زائر از این شهر بازدید می کنند.

اطلاعات کلی قم

نزدیکی شهر قم به مسجد جمکران به طوری است که که زائران و بازدید کنندگان این شهر پس از مسافرت به این شهر به مسجد جمکران هم می روند. مسجد جمکران یکی از مراکز مذهبی شیعیان است که روایت های متفاوتی از حضور امام زمان(عج الله)، امام دوازدهم شیعیان در این مسجد وجود دارد.

حمل و نقل

اگر قصد سفر به این شهر را دارید بهتر است بدانید که برای سفر بین شهری، شهر قم فقط دارای ایستگاه راه‌آهن می‌باشد.

این شهر دارای دو طرح راه‌آهن تندرو اراک-قم و تهران-قم-اصفهان ملی دارد که هر دو اکنون در حال ساخت می‌باشند.

در شهر قم به طور میانگین روزانه 300 دستگاه اتوبوس در 40 خط شهری خدمات ترابری را ارائه می دهند. هم اکنون در این شهر 8 مسیر اتوبوس تندرو وجود دارد که یکی از پر رفت و آمد ترین آن‌ها، خط یک بهشت معصومه تا مسجد جمکران است.

پروژه خط یک مترو قم، از شهر جمکران آغاز شده و تا شمال غربی شهر کامکار ادامه می‌باید. 14 ایستگاه از از این خط در درون شهر قم وجود دارد که مسافران زیادی را روزانه جا به جا می‌کند.

مکان‌های تفریحی رفاهی

شهر قم یکی از شهرهای بسیار قدیمی و باستانی ایران است که شاهد اتفاقات تاثیرگذاری در طول زمان بوده است؛ لذا این اتفاقات باعث شده است که آثار تاریخی و طبیعی زیادی را در خود داشته باشد. می توان از مناطق مهم و پر بازدید شهر قم، حرم حضرت معصومه، مسجد جمکران، کاروانسرای حوض سلطان، مسجد جامع قم، مدرسه فیضیه قم و تیمچه بازار قم نام برد.

گردشگری در قم

تحصیل در قم

شهر قم یکی از مراکز مهم مذهبی می باشد که این مورد باعث شده است مورد توجه طلاب قرار بگیرد.

یکی از مهمترین مراکز علمی شهر قم دانشگاه دولتی قم می باشد. این دانشگاه هم اینک دارای 6 دانشکده و 7 مرکز پژوهشی و فناوری است.

دانشگاه‌های در قم

مراکز درمانی

_درمانگاه شهید فتاحی
_بیمارستان امام رضا(ع)
_بیمارستان علی ابن ابی طالب
_بیمارستان کامکار_عرب‌نیا
_بیمارستان ولیعصر
_بیمارستان گلپایگانی
_بیمارستان شهید بهشتی
_بیمارستان ایزدی
_و…

چرا تحصیل در قم

  • اگر قصد تحصیل در قم را دارید بدون شک این شهر می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد چرا که هزینه تحصیل در این شهر نسبت به کلان شهرهای دیگر مانند تهران و غیره کمتر است هزینه های اقامتی این شهر آنچان نسبت به دیگر شهرها بالا نیست و شما در این شهر مشکل مالی ندارید. بهتر است برای اقامت در این شهر از خوابگاه ها و مهمانسراهای سطح شهر استفاده نمایید.
  • دانشگاه قم جز بهترین و معتبرترین دانشگاه های ایران می باشد و مدرکی که در پایان دوره تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهند در میان سایر کشورها دارای اعتبار و جایگاه ویژه ای است. این دانشگاه ها بهترین امکانات و خدمات آموزشی اعم از کتابخانه ها، آزمایشگاه ها، مجموعه های تفریحی و ورزشی، رستوران ها و دیگر امکانات آموزشی و رفاهی را برای دانشجویان فراهم کرده است.

تحصیل در ایران

تحصیل در تهران 

تحصیل در مشهد

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید