تهران، میدان ولیعصر، جنب سفارت عراق، ساختمان مینو
مشهد، میدان شریعتی، نرسیده به احمد آباد ۱، طبقه بالای بانک دی

تحصیل در دانشگاه صنعتی شیراز

تحصیل در دانشگاه صنعتی شیراز

Loading

دانشگاه صنعتی شیراز یک دانشگاه دولتی واقع در استان فارس (چهارمین استان پرجمعیت کشور) شهر شیراز است. مطالب موجود در این مقاله کمک شایانی برای تصمیم گیری هرچه بهتر و راحت‌تر در رابطه با موضوع تحصیل در دانشگاه صنعتی شیراز خواهد کرد.

معرفی

این دانشگاه دومین دانشگاه دولتی در شرق شیراز است که قدمت این دانشگاه به دوران پهلوی بر می‌گردد. همچنین از زمان تاسیس به عنوان دانشکده صنعت الکترونیک شروع به کار کرد و این فرایند تا سال 1382  ادامه داشت؛ در نهایت به دانشگاه صنعتی شیراز تغییر نام پیدا کرد. محوطه جدید این دانشگاه در شهر جدید در شمال غرب شیراز است.

در حال حاضر 1810 دانشجو، 120 استاد در دانشگاه صنعتی شیراز فعالیت می‌کنند و همچنین 2337 مقاله علمی، 3 همایش و 98 اعضا هیئت علمی از این مرکز دانشگاهی استخراج شده است. دانشگاه صنعتی شیراز 2 پژوهشکده و 1 مرکز تحقیقات دارد.

آزمایشگاه‌های این دانشکده در دو دسته آزمایشگاه‌های آموزشی و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی فعالیت می‌کنند. از آزمایشگاه‌های آموزشی این دانشکده می‌توان به آزمایشگاه‌های الکترونیک، مدارمنطقی و معماری کامپیوتر و … اشاره کرد.

همکاری علمی مشترک بین دانشگاه صنعتی شیراز و آزمایشگاه تحقیقاتی GRAMFC از دانشگاه پیکاردی ژول ورن(université de Picardie Jules Verne) فرانسه در سال 1396 شروع شده است.

رتبه شانگهای دانشگاه صنعتی شیراز

براساس اعلام نظام رتبه بندی شانگهای، دانشگاه صنعتی شیراز در موضوع مهندسی برق و الکترونیک به همراه دانشگاه های شیراز، تربیت مدرس تهران، کاشان، صنعتی اصفهان، علم وصنعت ایران، و فردوسی مشهد در جایگاه ۵۰۰-۴۰۱ دربین دانشگاه های جهان و رتبه ۶ در بین دانشگاه های ایران  از آن خود کرد. همچنین در نظام رتبه بندی تایمز رتبه 600_501 را دارد.

تحصیل در دانشگاه صنعتی شیراز

دانشکده‌ها

_دانشکده مهندسی برق و الکترونیک
_دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا
_دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
_دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز
_مهندسی و علم مواد
_دانشکده ریاضی
_دانشکده فیزیک
_دانشکده شیمی
_دانشکده مهندسی صنایع
_مهندسی عمران و محیط زیست

شهریه تحصیل در دانشگاه صنعتی شیراز

DegreesAnnual TuitionDuration
Bacholar1,000$4 years
Masters1,000$2 years
PhD3,000$3-4 years

رشته‌ها

_مهندسی برق
_مهندسی مکانیک
_ریاضی کاربردی
_فیزیک
_شیمی
_مهندسی عمران
_مهندسی مواد
_مهندسی هوافضا
_مهندسی برق و مخابرات
_مهندسی برق و قدرت
_مهندسی برق و الکترونیک
_مهندسی شیمی
_ریاضی محض
_و…
برای دریافت فایل رشته‌های دانشگاه صنعتی شیراز و مقطع‌های مورد نظر فایل زیر را دانلود کنید.

رشته‌های دانشگاه صنعتی شیراز

رشته‌های دانشگاه صنعتی شیرازافتخارات

_حضور دانشگاه صنعتی شیراز در نظام رتبه‌بندی جهانی تایمز برای ۴ سال متوالی (از سال 2019 تا 2022) با رتبه‌ (رتبه بین ۶۰۱–۸۰۰)
_بهترین پایان نامه ارشد مکانیک توسط انجمن مکانیک ایران در سال 95
_بهترین پایان نامه دکتری مکانیک توسط انجمن مکانیک ایران در سال 98
_پژوهشکده برتر کشوری در سال 94
_پژوهشگر برتر IEEE در سال ۹۳
_کسب جایزه Usern، ویژه دانشمندان و پژوهشگران برتر جوان در دنیا، توسط یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه
_انتخاب پژوهشگر برتر کشور در حوزه فنی مهندسی در سال‌های 94 و 98 از اعضای هیات علمی دانشگاه
_و …

امکانات رفاهی

خوابگاه: این دانشگاه دارای دو مجموعه خوابگاهی (دخترانه و پسرانه) است که این خوابگاه‌ها در محوطه دانشگاه هستند.

خوابگاه پسرانه (ظرفیت430) : 4 بلوک این خوابگاه عبارت‌اند از مدرس، رازی، ابن سینا و چمران.امکانات خوابگاه پسرانه شامل سالن مطالعه، سالن تلویزیون، مرکز کامپیوتر، فضای سبز، بوفه و وسایل ورزشی مختص فضای سبز می‌باشد
خوابگاه دخترانه (ظرفیت190) : 2 بلوک این خوابگاه عبارت‌اند از یاس و نرگس.. امکانات خوابگاه دخترانه شمال سالن مطالعه، بوفه، فضای سبز، زمین ورزشی والیبال و بسکتبال، سالن تلویزیون و وسایل مختص فضای سبز می‌باشد.

کتابخانه: کتابخانه مرکزی دانشگاه صنعتی شیراز با هدف گردآوري، نگهداري و سازماندهي مواد و منابع چاپی و الکترونیکی به منظور بهره گيري در امر آموزش و پژوهش و همچنین كمك به محققين جهت دستيابي به اطلاعات مورد نياز از طریق همکاری با سایر مراکز تحقیقاتی در بخشهای متنوع تاسیس شد. و دارای 34000 جلد کتاب چاپی فارسی و لاتین با موضوعات علمی –دانشگاهی، عمومی و … است که براساس نظام دهدهی دیویی رده بندی شده اند.


کاربران می‌توانند از امکانات فضای فیزیکی استفاده کنند، همچنین قادر به استفاده از امکانات فراوان پورتال کتابخانه اعم از تمدید، رزرو، جستجوی کتاب، دانلود کتب الکترونیکی، کتابخانه شخصی، پرسش از کتابدار و … از راه دور هستند. (سالن‌های مطالعه با امکان ارائه خدمات به حدود 70 نفر از خواهران و 100 نفر از برادران در دو سالن مجزا برای خواهران و برادران داراست. در ایام امتحانات سالن های مطالعه به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند.)

امکانات دانشگاه صنعتی شیرازموقعیت جغرافیایی

این مرکز در محله شهرک پرواز شیراز و بلوار مدرس واقع شده است. و از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی سالن تربیت بدنی دانشگاه صنعتی شیراز، کتابخانه دانشگاه صنعتی شیراز، سالن غذاخوری دانشگاه صنعتی شیراز، مصلی دانشگاه صنعتی (مسجد) و پارکینگ اساتید و مدیریت دانشگاه قرار گرفته است.

آدرس دانشگاه صنعتی شیراز

آدرس: استان فارس، شیراز، بلوار مدرس دانشگاه صنعتی شیراز
آدرس دفتر تهران: خیابان انقلاب، ضلع شمالی ایستگاه مترو دروازه دولت، کوچه کریمی پلاک 10


سوالات متداول

  1. جهت ثبت نام در دانشگاه صنعتی شیراز چه مدارکی لازم است؟
    گذرنامه، عکس، ریز نمرات، مدرک تحصیلی، رزومه، انگیزه نامه، توصیه نامه.

[neshan-map id=”26″]

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید