تهران، میدان ولیعصر، جنب سفارت عراق، ساختمان مینو
مشهد، میدان شریعتی، نرسیده به احمد آباد ۱، طبقه بالای بانک دی

تحصیل در ایران + معرفی دانشگاه ها و 7نکته مهاجرت

تحصیل در ایران + معرفی دانشگاه ها و 7نکته مهاجرت

Loading

مهاجرت یکی از تصمیم‌هایی است که آینده افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.وتحصیل و گرفتن ویزای تحصیلی در ایران کمک خوبی است تا به توانید تجربه جدید از مهاجرت داشته باشید. و به دلیل  اینکه مهاجرت بهتری داشته باشید با مادر ادامه همره باشید که به اهمیتو نکات بگوییم که این موضوع که قبل از انتخاب کشور مقصد اطلاعات  خوبی را کسب نمایید.

امروزه کشورها با مسئله ای به نام مهاجرت رو به رو هستند که معمولا دلایلی از جمله تحصیل، شغل، ارتقای سطح زندگی و رفاه و یا حتی جنبه‌های منفی از جمله جنگ یا مسائل سیاسی و… در کشورها وجود دارد. کشورهای مهاجر پذیر از افرادی که مهاجرت می‌کنند به عنوان نیروی انسانی استفاده می‌کنند. ما در این مقاله تحصیل در ایران را به عنوان کشور مقصد بررسی خواهیم کرد.

مقدمه:

مردم ایران در سراسر جهان به عنوان مردمی مهمان نواز، بردبار، با فرهنگ و متمدن شناخته می شوند. به طور کلی، عناصر اساسی فرهنگ ایرانی در سراسر مرزهای سیاسی ایران را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:1 – زبان فارسی، شاخه ها و گویش های آن.2- رویدادهای ملی و منطقه ای از جمله نوروز، شب یلدا و تقویم هجری شمسی.3- فلسفه ایرانی.4- ادیان، فرقه ها، مذاهب و آیین های کهن زرتشتی و میترائیسم.5- هنرهای ایرانی، ادبیات و شعر فارسی، معماری ایرانی، غذای ایرانی و…6- فرهنگ های محلی مردمان ایرانی.7- موسیقی سنتی ایرانی.

تحصیل در ایران و دانشگاه‌های معتبر این کشور با توجه به موقعیت و جایگاه علمی کشور ایران مورد توجه افرادی است که تصمیم تحصیل در ایران را دارند. هر ساله تعدادی از افراد برای تحصیل به ایران می‌آیند که بر اساس تحقیقات انجام شده این آمار افزایش پیدا کرده است.

شباهت‌های مشترک آب و هوایی و فرهنگ‌ها:

ایران یک کشور تاریخی و چهارفصل با مناطق و شرایط آب و هوایی متنوع است. و نواحی جنوبی و جنوب شرقی دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. این تنوع آب و هوایی می تواند سرعت خود را حفظ کند و مطابق با همه سلیقه ها باشد.آب و هوای کشور ایران در منطقه‌ی معتدله‌ی خشک شمالی در ناحیه‌ی جنب استوایی قرار دارد. به دلیل دور بودن از دریاهای بزرگ و جریانات هوایی موجب شده تا آب و هوای ایران خشک و بری باشد.

پایتخت کشور ایران تهران، واحد پول آن ریال، دین رسمی این کشور اسلام و زبان رسمی فارسی می‌باشد. کشور ایران(جمهوری اسلامی ایران) دومین کشور خاورمیانه است که با 31 استان در قاره آسیا واقع شده است. ایران با کشورهایی از جمله عراق، ترکیه، ارمنستان، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان مرز مشترک زمینی دارد. همچنین با کشورهایی مثل قزاقستان، امارات، عمان، قطر، عربستان، کویت و روسیه دارای مرز دریایی می‌باشد. ایران در طول تاریخ تأثیر زیادی بر فرهنگ‌ها و مردم جهان داشته است، حتی در کشورهای دورتری مانند ایتالیا، مقدونیه، یونان، روسیه، اروپای شرقی، آسیای مرکزی، شبه جزیره عربستان، آسیای جنوب شرقی، شبه قاره هند و آسیای شرقی.

به طور کلی تاریخ غنی ایران از طریق هنر، معماری، شعر، علم و فناوری، پزشکی، فلسفه و مهندسی تأثیر زیادی بر جهان داشته است. فرهنگ مردم ایران بسیار غنی و متنوع است و در طول تاریخ تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تاریخ، ادیان، زبان، هنر، ادبیات و جغرافیای منطقه بوده است. جامعه ایران دارای اقوام و ملیت‌های گوناگون و مذاهب مختلف است که هر یک بر فرهنگ و هویت ملی و ملی کشور تأثیر متقابل داشته‌اند.

مردم ایران عموما به مهمان نوازی، بردباری و مهربانی شهرت دارند. التزام به اصول و ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی مانند صداقت، صبر، بردباری و عدالت از ویژگی‌های مهم فرهنگ مردم ایران است. ارزش هایی مانند احترام به والدین و احترام به سالمندان نیز باعث افزایش پایبندی به ارزش های اخلاقی روابط اجتماعی حاکم در این جامعه می شود. هنر و ادبیات ایران نیز بخش مهمی از فرهنگ این کشور را تشکیل می دهد. شعر، ادبیات کلاسیک و معاصر، موسیقی، نقاشی و معماری از جمله عوامل تقویت و تأثیرگذاری هویت فرهنگی ایرانیان می باشد. و رویدادهای مذهبی ملی، مانند عید قربان و عید فطر.

انتخاب کشور برای ایجاد و کسب فرصت شغلی:

یکی دیگر از دلایل مهاجرت، شغل افراد است که به منظور ارتقا دادن و بهتر شدن شرایط شغلی و رفاهی افراد صورت می‌گیرد. کشورهایی که به لحاظ اقتصادی و فرصت شغلی در سطح ضعیفی هستند قطعا گزینه مناسبی برای افراد نیستند. به دلیل وجود امنیت در ایران نسبت به همسایگان خود و ثبات شرایط موجود شغلی کشور مناسبی برای جذب شدن افراد به کار است.

بررسی امکانات و هزینه‌های پزشکی و درمانی:

بحث امکانات و هزینه‌های پزشکی به دلیل سلامت جسمی و روانی افراد پارامتر حائز اهمیتی است که افراد باید قبل از تصمیم گیری نهایی و انتخاب کشور به این موضوع بپردازند. پس از جنگ جهانی دوم شرایط و امکانات پزشکی رشد چشم گیری یافت که در مقایسه با قبل میزان مرگ و میر و بیماری‌های واگیردار کاهش یافت. تیم پزشکی کشور ایران با تکیه بر تلاش خود و پرورش افراد متخصص در زمان موجود وابستگی خود را نسبت به سایر کشورها کمتر کردند.

گردشگری:

کشور ایران یکی از کشورهایی است که از لحاظ صنعت گردشگری در سال‌های اخیر رشد چشم گیری داشته است. گردشگری در بسیاری از کشورها جایگاه مهمی در اقتصاد، اشتغال زایی و گسترش فرهنگ کشورها دارد. ایران دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی فراوانی است. بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم آثار تاریخی و رتبه پنجم آثار طبیعی را در جهان دارد.

چند مکان گردشگری ایران عبارت‌اند از: روستای کندوان، کاریز کیش، دریاچه مهارلو، دشت لوت، مسجد نصیرالملک، دره ستارگان قشم، سازه‌های آبی جهان شوشتر، دریاچه گنج، چغازنبیل و… . جاذبه‌های گردشگری ایران موجب شده سالیانه جمعیت زیادی توریست وارد کشور ایران شوند.

تحصیل در اصفهان

هزینه‌های زندگی در کشور مقصد و عامل اصلی برای مهاجرت:

هزینه‌های زندگی در کشور مقصد و میزان بودجه شما ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند. هزینه های زندگی در برخی از کشورها بسیار بالاست و میزان نرخ هزینه‌های مسکن، مواد غذایی و هزینه‌های رفت و آمد یک کشور با سایر کشورها متفاوت است. در کشور ایران با توجه به تولید داخلی و سعی در کمتر کردن میزان استفاده از کالا و خدمات خارجی هزینه‌ها تا حدی قابل قبولی مقرون به صرفه است.

هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در ایران نسبت به بسیاری از کشورهای جهان بسیار پایین است و کیفیت آموزش در سطح بین المللی قابل قبول است. علیرغم سطح بالای کیفیت آموزش عالی در آن، ایران یکی از ارزان ترین کشورهای آسیایی از نظر هزینه زندگی محسوب می شود. و آموزش و پرورش.

ارتباط با همسایگان:

ایران با پانزده کشور از طریق راه‌های زمینی و دریایی همسایه است.همسایه‌هایی که مرز زمینی مشترک با ایران دارند، عبارت‌اند از: _پاکستان _افغانستان _ترکمنستان _جمهوری آذربایجان _ارمنستان _ترکیه _عراق همسایه‌هایی که با ایران مرز دریایی دارند، عبارت‌اند از: _آذربایجان _ترکمنستان _روسیه _قزاقستان _امارات _بحرین _عربستان _عمان _قطر _کویت _عراق _پاکستان

برترین‌های ایران

براساس آخرین رده‌بندی، ایران در سال 2021 در جایگاه پانزدهم تولید علم جهان قرار گرفت.

حضور دانشگاه‌های ایران در نظام‌های رتبه بندی معروف جهان:

در حالت کلی وجود مقایسه و رتبه بندی دانشگاه‌ها، تعیین کننده جایگاه علمی آن مراکز هستند. همین امر موجب شده تا نظام‌های رتبه بندی متعددی در جهان به وجود آیند که مشهورترین آن‌ها عبارت‌اند از:

نظام رتبه بندی شانگهای: دغدغه رئیس جمهور وقت چین فعالیت‌ بین المللی چند دانشگاه بود به همین دلیل این نظام رتبه بندی اولین بار در چین، در سال 1998 پایه گذاری شد. از آن سال به بعد هر ساله نتایج به دست آمده از این رتبه بندی به روز می‌شود. شاخص‌های موجود در این نظام عبارت‌اند از کیفیت آموزش، کیفیت اعضاء هیئت علمی، خروجی‌های پژوهش، سرانه عملکرد دانشگاه. برای مطلع شدن از جایگاه دانشگاه‌های ایران در این رتبه بندی فایل زیر را دریافت کنید.

نظام رتبه بندی تایمز: یکی ازمشهور ترین نظام‌های رتبه بندی بین المللی دانشگاه و مراکز آموزشی می‌باشد که در سال 2004 منتشر شد. شاخص‌های این نظام آموزش(فضای آموزشی)، پژوهش(حجم،درآمد و شهرت)، استنادها(تاثیر پژوهش)، درآمد صنعتی( نوآوری) و وجه بین المللی(نیروی انسانی، دانشجویان و پژوهش) است. برای مطلع شدن از جایگاه دانشگاه‌های ایران در این رتبه بندی فایل زیر را دریافت کنید.

نظام رتبه بندی QS(کیو اس): یک نظام رتبه بندی است که به صورت مشترک با رتبه بندی تایم در سال 2004-2009 منتشر می‌شد. با گذشت زمان مستقل شدند و به صورت جداگانه فعالیت خود را ادامه دادند. برای مطلع شدن از جایگاه دانشگاه‌های ایران در این رتبه بندی فایل زیر را دریافت کنید.

نظام رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام: این رتبه بندی از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرد. این نظام بحث رتبه بندی دانشگاه‌های و مراکز آموزشی در سطح کشورهای اسلامی پرداخت.

معیار این نظام رتبه بندی عبارت‌اند از پژوهش(کیفیت پژوهش، کارایی پژوهش، ثبت نامه‌ها، حجم پژوهش، تعداد مجلات چاپ شده در پایگاه‌های استنادی، تعداد کتب منتشر شده توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه، تعداد طرح‌ها و قرادادهای تحقیقاتی)، آموزش(اعضای هیأت علمی دارای جایزه، محققین مقالات پراستناد، نسبت اعضای هیأت علمی دارای مدرک دکتری(PhD) به کل اعضای هیأت، فارغ التحصیلانی که جایزه گرفته اند، نسبت اعضای هیأت علمی بر حسب مرتبه علمی به کل اعضای هیأت علمی، نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجو، نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به کل دانشجویان، دانشجویان دارای جایزه در المپیادهای بین المللی)، وجهه بین المللی(نسبت دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان،نسبت اعضای هیأت علمی دارای مدرک دکتری خارجی(PhD خارجی)

به کل اعضای هیأت علمی دارای مدرک دکتری(PhD)، کنفرانس‌ها و همایش‌های بین المللی، همکاری‌های بین المللی، میزان مشارکت بین المللی دانشگاه در تولید مقالات)، تسهیلات_ امکانات(سرانه تعداد عناوین کتاب به ازای هر دانشجو، تعداد موسسات/مراکز تحقیقاتی و قطب‌های علمی)، فعالیت اجتماعی، اقتصادی و صنعتی(تعداد مؤسسات و شرکت های spin – off، تعداد مراکز رشد، تعداد مراکز دانش بنیان).

برای مطلع شدن از جایگاه دانشگاه‌های ایران در این رتبه بندی فایل زیر را دریافت کنید.

لیست دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم:

_دانشگاه تهران: شاید برای شما هم سوال شده باشه که برای تحصیل در دانشگاه تهران به چه مواردی نیاز است. سوال هایی مانند: میزان هزینه شهریه، رشته های تحصیلی، مقاطع مختلف، هزینه خوابگاه یا اقامت در تهران و … برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه تهران را مطالعه نمایید.

_دانشگاه صنعتی شریف: افراد برای انتخاب محل تحصیل و رشته ملزم به شناخت و کسب اطلاعات هستند تا بتوانند بهترین انتخاب در مهم‌ترین مقطع زندگی خود را داشته باشند. موضوع این مقاله تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف است که ما سعی در معرفی دانشگاه و جایگاه علمی و… داریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف را مطالعه نمایید.

تحصیل در تهران_دانشگاه تربیت مدرس: تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس  تنها مرکز تحصیلات تکمیلی جامع دولتی کشور در تهران است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس  را مطالعه نمایید.

_دانشگاه صنعتی امیرکبیر: دانشگاه امیرکبیر یکی از برترین دانشگاه‌های ایران و نخستین دانشگاه صنعتی این کشور است. در این مطلب قصد داریم برای شما دانشجویان عزیز شرایط تحصیل در دانشگاه امیرکبیر را بررسی کنیم تا بتوانید برای ادامه تحصیل خود بهترین انتخاب را انجام دهید.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه امیرکبیر را مطالعه نمایید.

_دانشگاه شیراز: یکی از روش‌های مهاجرت به ایران، تحصیل در این کشور است. دانشگاه دولتی شیراز یک دانشگاه پیشگام در سطح بین‌المللی است که در شهر شیراز قرار دارد. این دانشگاه سالانه پذیرای دانشجویان خارجی زیادی از اقصی نقاط جهان است که عراقی ها نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورند.

بنابراین برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه شیراز را دارند، خواندن این مطلب و کسب اطلاعات کاربردی در زمینه دانشگاه شیراز، خالی از لطف نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه شیراز را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علم و صنعت ایران: در این مقاله به معرفی یکی از دانشگاه های صنعتی ایران به نام دانشگاه علم و صنعت می‌پردازیم و سعی در شناخت هر‌ چه بهتر این دانشگاه و مطلع شدن از چگونگی تحصیل در دانشگاه علم و صنعت ایران و شرایط پذیرش را داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علم و صنعت ایران را مطالعه نمایید.

_دانشگاه تبریز:تبریز(سومین شهر بزرگ ایران) در منطقه شمال غربی کشور ایران واقع شده و مرکز استان آذربایجان شرقی است. در این شهر دانشگاه تبریز وجود دارد که یکی از دانشگاه‌های خوب ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه تبریز را مطالعه نمایید.

_دانشگاه فردوسی مشهد: یکی از سخت ترین کار هایی که داوطلبان با آن مواجه می شوند انتخاب دانشگاه مورد نظر است. انتخاب دانشگاه همیشه یکی از مهمترین مسائل دانشجویان بوده و هست. چون همه ما می دانیم که دانشگاه می تواند مسیر زندگی افراد را تغییر دهد.

ما در این مطلب قصد داریم تحصیل در دانشگاه فردوسی مشهد را از جنبه های گوناگونی چون دانشکده ها، رشته های تحصیلی و امکانات مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید به راحتی انتخاب درستی را برای ادامه تحصیل خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه فردوسی را مطالعه نمایید.

_دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل: اگر قصد تحصیل در ایران را دارید و به دلیل هزینه‌های بالای دانشگاه‌ها دچار تردید شده‌اید می‌توانید دانشگاه نوشیروانی بابل را یکی از انتخاب‌های خود قرار دهید. دانشگاه نوشیروانی بابل که به عنوان دانشگاه صنعتی این کشور معرفی شده و یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های ایران است که رتبه اول دانشگاه‌های صنعتی ملی را دارد.

این دانشگاه در دسته دانشگاه‌هایی قرار دارد که استانداردهای آموزشی در آن کاملا رعایت می‌شود. در ادامه به معرفی بیشتر این دانشگاه می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه نوشیروانی بابل را مطالعه نمایید.

_دانشگاه کاشان: دانشگاه کاشان بزرگ‌ترین دانشگاه و اولین دانشگاه در شهر کاشان است که در شهر راوند[شهر مرکزی کاشان و در استان اصفهان] واقع شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه کاشان را مطالعه نمایید.

تحصیل در شیراز_دانشگاه شهید بهشتی:یکی دیگر از مراکز معروف دانشگاهی ایران با جایگاه علمی بالا دانشگاه شهید بهشتی است که ما شرایط تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی و پذیرش آن را شرح می‌دهیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی را مطالعه نمایید.

_دانشگاه یاسوج: یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد و شهرستان بویراحمد است. یاسوج در دامنه‌های زاگرس و قله دنا و در ارتفاع ۱۸۷۰ متری از سطح دریا قرار گرفته‌است. مردم این شهر لر هستند. در این شهر 16 مرکز علمی و دانشگاهی ثبت شده که از این تعداد دانشگاه یاسوج تنها دانشگاه دولتی در این بین است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه یاسوج را مطالعه نمایید.

_دانشگاه مراغه: دانشگاه مراغه یک مرکز آموزشی دولتی می‌باشد که در استان آذربایجان شرقی واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه مراغه را مطالعه نمایید.

_دانشگاه شهید مدنی آذربایجان: دانشگاه شهید مدنی آذربایجان یکی از دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آذربایجان شرقی است. هدف ما از انتشار این مقاله شرح موضوع تحصیل در دانشگاه شهید مدنی، تاریخچه، رتبه تایمز این مرکز، معرفی رشته‌های موجود، دانشکده‌ها، هزینه‌های خوابگاه و … است.

تصمیم گیری درباره تحصیل یک موضوع حائز اهمیت است به این دلیل که مسیر زندگی ما در آینده توسط این شاخص مشخص می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه شهید مدنی را مطالعه نمایید.

_دانشگاه کردستان: استان کردستان واقع در غرب ایران[دامنه‌ رشته کوه‌های زاگرس میانی] است که با کشور عراق 200 کیلومتر مرز مشترک دارد. مرکز این استان سنندج است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه کردستان را مطالعه نمایید.

_دانشگاه محقق اردبیلی: شهر اردبیل واقع در شمال غربی ایران است که دانشگاه محقق اردبیلی تنها دانشگاه جامع آن می‌باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه محقق اردبیلی را مطالعه نمایید.

_دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد: اصفهان[سومین شهر پر جمعیت ایران] یک کلان شهر تاریخی در مرکز ایران و جنوب تهران است. در این مکان دانشگاه آزاد نجف آباد واقع شده است. اگر شما هم جز افرادی هستید که به موضوع تحصیل در دانشگاه نجف آباد فکر می‌کنید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه نجف آباد را مطالعه نمایید.

_دانشگاه صنعتی اصفهان: یکی از مواردی که برای دانشجویان بسیار مهم است، انتخاب دانشگاه و رشته درست برای تحصیل است. ما در این مطلب به بررسی دانشگاه صنعتی اصفهان از جوانب گوناگونی شامل: دانشکده ها، میزان هزینه شهریه، هزینه اقامت در خوابگاه این دانشگاه، مقالات و رتبه این دانشگاه پرداخته ایم تا بتوانید انتخاب راحت و درستی داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه صنعتی اصفهان را مطالعه نمایید.

تحصیل در تبریز_دانشگاه صنعتی سهند: دانشگاه صنعتی سهند یکی از برترین دانشگاه‌های صنعتی کشور ایران است. که ما برای سهولت تصمیم گیری افراد برای تحصیل در دانشگاه سهند، اطلاعاتی نظیر تاریخچه، رشته‌ها، امکانات رفاهی، افتخارات و…در این مقاله ذکر کرده‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه سهند را مطالعه نمایید.

_دانشگاه صنعتی شیراز: دانشگاه صنعتی شیراز یک دانشگاه دولتی واقع در استان فارس(چهارمین استان پرجمعیت کشور) شهر شیراز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه صنعتی شیراز را مطالعه نمایید.

لیست دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت بهداشت:

_دانشگاه علوم پزشکی تهران: تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران[واقع در شهر تهران] به عنوان یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران و جایگاه علمی این دانشگاه در مقایسه با دیگر مراکز باعث ترغیب افراد می‌شود که به جستجو درباره تاریخچه دانشگاه و رزومه آن بپردازند. این دانشگاه تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و انتخاب این دانشگاه توسط دانشجویان به دلیل اهمیت تحصیل و علم آموزی و تاثیر حاصل از آن در زندگی و آینده افراد، اطلاعاتی از قبیل تاریخچه دانشگاه، معرفی دانشگاه رشته‌های موجود و همچنین دانشکده‌ها و… اهمیت زیادی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را مطالعه نمایید.

 

_دانشگاه علوم پزشکی ایران: دانشگاه علوم پزشکی ایران یک دانشگاه پزشکی با رتبه و جایگاه بالا است. برای مطلع شدن از شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان یکی از موفق ترین دانشگاه‌های ایران، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علوم پزشکی مازندران: مازندران از استان‌های شمالی کشور ایران است که در این استان یکی از دانشگاه‌های پزشکی در شهر ساری واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی مازندران را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علوم پزشکی کردستان: دانشگاه علوم پزشکی کردستان یک مرکز آموزشی، خدمات درمانی و بهداشتی در شهر سنندج، استان کردستان می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کردستان را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علوم پزشکی ارومیه:ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران و در منطقه آذربایجان واقع شده‌ است که دانشگاه علوم پزشکی ارومیه یکی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی این شهر می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز:

_دانشگاه علوم پزشکی کاشان: دانشگاه علوم پزشکی کاشان دانشگاهی تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر کاشان می‌باشد. دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان در زمینی به مساحت 22610 متر مربع بنا شده است. تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کاشان و اطلاعات آن می‌تواند برای افراد اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کاشان را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علوم پزشکی مشهد: مشهد مرکز استان خراسان رضوی واقع در بخش شمال شرقی کشور ایران است. شهر مشهد به دلیل وجود بارگاه مقدس حضرت رضا(ع) از دیرباز مورد عنایت مسلمانان بوده و سالیانه شهر مشهد پذیرای مهمانان و مهاجران زیادی است. همچنین این شهر از نظر جایگاه علمی و فرهنگی، از اهمیت خاصی برخوردار است.

در این شهر تعدا زیادی از دانشگاه‌های معتبر وجود دارند یکی از این مراکز دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی مشهد را مطالعه نمایید.

تحصیل در مشهد_دانشگاه علوم پزشکی تبریز: شهر تبریز، در استان آذربایجان شرقی در ناحیه شمال غربی ایران واقع شده است که از آن به عنوان سومین شهر بزرگ کشور ایران یاد می‌شود. یکی از دانشگاه‌های واقع در تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز است که این مرکز وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.

با توجه به تاریخچه، جایگاه علمی این دانشگاه، اساتید، امکانات رفاهی و … تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تبریز می‌تواند فرصت خوبی برای پیشرفت افراد و دستیابی به اهداف آنان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تبریز را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: استان اصفهان همانند سایر استان‌های دیگر مراکز دانشگاهی متنوعی دارد و افراد در آن مراکز فعالیت می‌کنند. یکی از 67 مراکز علمی و دانشگاهی این استان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علوم پزشکی کرمان: کرمان یکی از کلان شهر‌های ایران است که به دلیل وجود دانشگاه علوم پزشکی کرمان و انجام عمل‌های سخت پیوند اعضا توسط این مرکز، این شهر به قطب‌ پزشکی ایران تبدیل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کرمان را مطالعه نمایید.

_دانشگاه علوم پزشکی شیراز: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با توجه به امکانات، متنوع بودن رشته‌های موجود، پذیرش دانشجو در همه مقاطع تحصیلی باعث می‌شود که فرصت تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بسیار ارزشمند و دارای اهمیت برای افراد باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را مطالعه نمایید.

کشور ایران در بین کشورهای جهان و میزان پذیرش دانشجو رتبه بیستم را دارد که با توجه به گذشته، ما شاهد میزان پیشرفت و شکوفایی ایران در حوزه پذیرش دانشجو از سایر کشور ها بوده‌‌ایم. جذب دانشجویان بین الملل در کشورها منجر به تکثر فرهنگی جامعه، رشد جایگاه علمی مراکز آموزشی همچنین کیفیت علمی دانشگاه‎‌ها و رشد اقتصادی می‌شود.

همین امر باعث می‌شود تا کشورها راه‌های افزایش جذب دانشجوی بین الملل را فراهم آوردند. در حال حاضر حدود 95 هزار دانشجوی بین الملل در ایران مشغول به تحصیل هستند. در این بین 75 درصد در مقطع تحصیلات تکمیلی(50 درصد دانشجوی دکتری می‌باشند) و 30 درصد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.

تحصیل در مازندران

نظام آموزشی ایران:

نظام آموزشی در ایران برای دوره قبل از دانشگاه 12 ساله (شامل 6 سال دبستان و 6 سال دبیرستان یا متوسطه) می باشد. مدت تحصیل در مقطع اول دانشگاهی (کارشناسی) 4 سال، در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکتری 3 تا 4 سال می باشد. دوره تحصیلی نیز با تایید دانشگاه قابل تمدید می باشد.دانشگاه های ایران به 6 گروه اصلی تقسیم می شوند: دانشگاه های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های غیرانتفاعی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه علمی کاربردی. جایگاه علمی دانشگاه های دولتی بالاتر از دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی است و دانشگاه های دولتی در مقایسه با سایر دانشگاه ها از امکانات و منابع تحقیقاتی و آموزشی بهتری برخوردار هستند.دانشگاه پیام نور یک دانشگاه آموزش از راه دور (آموزش مجازی) با تعداد کلاس های کمتر در هر رشته در طول ترم است. در دانشگاه علمی فنی، حرفه ای و کاربردی، به جای مهارت های نظری، تاکید بر یادگیری مهارت های عملی است. این دو دانشگاه تا مقطع اول دانشگاهی (کارشناسی) دانشجو می پذیرند. هر کدام از این دو دانشگاه حدود 200 واحد در کشور دارند. دانشگاه آزاد اسلامی نیز یک دانشگاه بخش خصوصی است که در اکثر شهرهای ایران واحد و دانشکده دارد. برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی مجوز پذیرش دانشجوی بین المللی یا خارجی را دارند.

مزایای تحصیل در ایران:

آموزش برای ایرانیان از اهمیت بالایی برخوردار است، از این رو آنها همواره در تلاش برای نوسازی نظام آموزشی و یافتن راه های خلاقانه برای انطباق با نظام های آموزشی جهانی هستند. موسسات آموزش عالی زیادی در سطوح مختلف وجود دارد و دانشگاه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. یکی از اهداف تمرکز اصلی نظام آموزش عالی ایران، توسعه بین المللی و ارائه آموزش با کیفیت بالا به همه دانشجویان است. فارغ التحصیلان دانشگاهی ایرانی به راحتی در شرکت های بزرگ دنیا استخدام می شوند.

_هزینه تحصیل در ایران، در مقایسه با سایر کشورها بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.

_امکان تحصیل در دانشگاه‌های مختلف و رشته‌های متنوع

_زندگی و تحصیل در کشوری که فرهنگ‌های متفاوت و زبان‌های مختلفی دارد.

_امنیت بالای ایران در بین کشورهای خاورمیانه

_جذابیت های توریستی تاریخی، طبیعی، فرهنگی

_سهولت در دسترسی به امکانات آموزشی و منابع علمی

_دسترسی آسان به امکانات خدماتی_بهداشتی

_و …

مراکز درمانی و بیمارستانی ایران:

_بیمارستان بهمن _بیمارستان پارس _بیمارستان شهید دکتر رهنمون _بیمارستان رضوی مشهد _بیمارستان سید الشهداء یزد _بیمارستان شهید صدوقی _بیمارستان عرفان _بیمارستان عسکریه _بیمارستان پارسیان _بیمارستان تهران _بیمارستان شهید رجایی _بیمارستان و مراکز تخصصی چشم پزشکی نور _بیمارستان میلاد _بیمارستان امام سجاد(ع) _بیمارستان شهید بهشتی _بیمارستان شهید دستغیب _و…

مراکز تجاری ایران:

_مرکز خرید سام سنتر _مرکز خرید اصفهان سیتی سنتر _مرکز خرید ارگ سنتر _مرکز خرید خلیج فارس شیراز _مرکز خرید پالادیوم تهران _مرکز خرید ارگ تجریش _مرکز خرید گالریا _مرکز خرید تندیس _مجتمع تجاری کوروش _مرکز خرید روشا _مرکز خرید اسکای سنتر لواسان _مرکز خرید الهیه _اطلس مال _بام لند _مرکز خرید آرن

هتل‌ و اقامتگاه در ایران:

_هتل استقلال تهران _هتل اوین تهران _هتل اسپیناس پلاس تهران _هتل هما تهران _هتل لاله تهران _ هتل ویستریا تهران _هتل قصر مشهد _هتل مدینه الرضا مشهد _هتل هما مشهد _هتل پارس مشهد _هتل چمران شیراز _هتل زندیه شیراز _هتل الیزه شیراز _هتل پارس ائل گلی تبریز _هتل لاله کندوان تبریز _هتل عباسی اصفهان _هتل صفائیه یزد _هتل برزگ رامسر _هتل برتر کرمان _و…

آدرس سایت دانشگاه‌های ایران:

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید