تهران، میدان ولیعصر، جنب سفارت عراق، ساختمان مینو
مشهد، میدان شریعتی، نرسیده به احمد آباد ۱، طبقه بالای بانک دی

راهنمای انتخاب دانشگاه مناسب در ایران برای دانشجویان بین‌المللی +معرفی دانشگاه ها و معرفی آب هوا

راهنمای انتخاب دانشگاه مناسب در ایران برای دانشجویان بین‌المللی +معرفی دانشگاه ها و معرفی آب هوا

Loading

راهنمای انتخاب دانشگاه مناسب در ایران برای دانشجویان بین‌المللی یکی از دغدغه های اصلی همکاران ما در شرکت طللوع سفیرن نور برای دانشجویان عزیز می باشد ،ما سعی داریم انتخاب دانشگاه مطابق با معیار های دانشجویان عزیز باشد .این معیار ها ممکن است در هر کس متفاوت باشد اما مهمترین این معیار ها میتوان به آب و هوای شهر محل تحصیل،هزینه تحصیل در آن دانشگاه،رنکینگ دانشگاه در رتبه بندی های جهانی شاره داشت.همراه شما خواهیم بود تا در انتخاب دانشگاه مناسب شما را یاری دهیم. 

راهنمای انتخاب دانشگاه مناسب در ایران برای دانشجویان بین‌المللی به شرح زیر است 

راهنمای انتخاب دانشگاه مناسب در ایران برای دانشجویان بین‌المللی
راهنمای انتخاب دانشگاه مناسب در ایران برای دانشجویان بین‌المللی

معیارهای انتخاب دانشگاه و معرفی دانشگاه‌های برتر ایران:

  • آب و هوا و جاذبه های شهر محل تحصیل
  • هزینه های  تحصیل
  • برترین دانشگاهای کشور
 

آب و هوا و جاذبه های شهر محل تحصیل

بیشتر دانشجویان در کنار درس،به دنبال تفریح و سرگرمی نیز هستند.ازاین رو،یکی از دلایل انتخاب دانشگاه مناسب با توجه به موقعیت جغرافیایی دانشگاه میباشد.کشور ایران،کشوری چهارفصل است؛این بدان معنی است که این کشور مملوء از جاذبه های گردشگری میباشد.شمال کشور دانشگاه های نوشیرواانی بابل،مازندران،گلستان،گیلان وهمچنین علوم پزشکی بابل و مازندران واقع شده است.خطّه سرسبز شمال که زیر دریای خزر واقع شده است؛دارای آب و هوای معتدل در منطقه ای پوشیده شده از رنگ سبز گیاهان،از بهترین مکان ها برای تحصیل میباشد.تهران،مرکز رشد و پیشرفت و پایتخت کشور می باشد.این شهر دارای برترین دانشگاه های کشور که در نظام های رتبه بندی بین المللی نیز حائز رتبه میباشد.دانشگاه تهران،صنعتی شریف،علم و صنعت ایران، امیرکبیر،تربیت مدرس و … مبیباشد که از بار علمی گرفته تا ارائه خدمات عالی به دانشجویان در بالاترین سطح قرار دارند.شهر تهران دارای مراکز دیدنی و تفریحی فراوانی نیز هست.بازار های دیدنی تهران بهترین مراکز خرید در کشور هستند.در مرکز کشور،دارای اقلیمی با قدمت فراوان و همچنین جاهای دیدنی تاریخی و زیباست.دانشگاه های بوعلی سینا،شیراز،اصفهان،سمنان و … در این خطه قرار دارند.همچنین در جنوب کشور در دانه دریای عمان و خلیج فارس،آب و هوای شرجی و دریایی دارد.دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور و چمران اهواز در این منطقه ها قرار دارند.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه و جایگاه علمی آن و سطح خدمات،توسط دانشگاه تعیین می شود.دانشگاه های ایران،در دسته دانشگاه های مقرون به صرفه قرار میگیرند ک با توجه به هزینه کم،از سطح خدمات و علم و دانش زیادی برخوردار می باشند.دانشجوها با توجه به شهریه،تصمیم به انتخاب دانشگاه مناسب برای خودشان می گیرند.در این میان،دانشگاه های شناخته شده طبیعتا شهریه بالاتری دارند.

برترین دانشگاهای کشور

در حالت کلی وجود مقایسه و رتبه بندی دانشگاه‌ها، تعیین کننده جایگاه علمی آن مراکز هستند. همین امر موجب شده تا نظام‌های رتبه بندی متعددی در جهان به وجود آیند که مشهورترین آن‌ها عبارت‌اند از:

نظام رتبه بندی شانگهای: دغدغه رئیس جمهور وقت چین فعالیت‌ بین المللی چند دانشگاه بود به همین دلیل این نظام رتبه بندی اولین بار در چین، در سال 1998 پایه گذاری شد. از آن سال به بعد هر ساله نتایج به دست آمده از این رتبه بندی به روز می‌شود. شاخص‌های موجود در این نظام عبارت‌اند از کیفیت آموزش، کیفیت اعضاء هیئت علمی، خروجی‌های پژوهش، سرانه عملکرد دانشگاه. برای مطلع شدن از جایگاه دانشگاه‌های ایران در این رتبه بندی فایل زیر را دریافت کنید.

نظام رتبه بندی تایمز: یکی ازمشهور ترین نظام‌های رتبه بندی بین المللی دانشگاه و مراکز آموزشی می‌باشد که در سال 2004 منتشر شد. شاخص‌های این نظام آموزش(فضای آموزشی)، پژوهش(حجم،درآمد و شهرت)، استنادها(تاثیر پژوهش)، درآمد صنعتی( نوآوری) و وجه بین المللی(نیروی انسانی، دانشجویان و پژوهش) است. برای مطلع شدن از جایگاه دانشگاه‌های ایران در این رتبه بندی فایل زیر را دریافت کنید.

نظام رتبه بندی QS(کیو اس): یک نظام رتبه بندی است که به صورت مشترک با رتبه بندی تایم در سال 2004-2009 منتشر می‌شد. با گذشت زمان مستقل شدند و به صورت جداگانه فعالیت خود را ادامه دادند. برای مطلع شدن از جایگاه دانشگاه‌های ایران در این رتبه بندی فایل زیر را دریافت کنید.

نظام رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام: این رتبه بندی از سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرد. این نظام بحث رتبه بندی دانشگاه‌های و مراکز آموزشی در سطح کشورهای اسلامی پرداخت. معیار این نظام رتبه بندی عبارت‌اند از پژوهش(کیفیت پژوهش، کارایی پژوهش، ثبت نامه‌ها، حجم پژوهش، تعداد مجلات چاپ شده در پایگاه‌های استنادی، تعداد کتب منتشر شده توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه، تعداد طرح‌ها و قرادادهای تحقیقاتی)، آموزش(اعضای هیأت علمی دارای جایزه، محققین مقالات پراستناد، نسبت اعضای هیأت علمی دارای مدرک دکتری(PhD) به کل اعضای هیأت، فارغ التحصیلانی که جایزه گرفته اند، نسبت اعضای هیأت علمی بر حسب مرتبه علمی به کل اعضای هیأت علمی، نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجو، نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به کل دانشجویان، دانشجویان دارای جایزه در المپیادهای بین المللی)، وجهه بین المللی(نسبت دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان،نسبت اعضای هیأت علمی دارای مدرک دکتری خارجی(PhD خارجی) به کل اعضای هیأت علمی دارای مدرک دکتری(PhD)، کنفرانس‌ها و همایش‌های بین المللی، همکاری‌های بین المللی، میزان مشارکت بین المللی دانشگاه در تولید مقالات)، تسهیلات_ امکانات(سرانه تعداد عناوین کتاب به ازای هر دانشجو، تعداد موسسات/مراکز تحقیقاتی و قطب‌های علمی)، فعالیت اجتماعی، اقتصادی و صنعتی(تعداد مؤسسات و شرکت های spin – off، تعداد مراکز رشد، تعداد مراکز دانش بنیان). برای مطلع شدن از جایگاه دانشگاه‌های ایران در این رتبه بندی فایل زیر را دریافت کنید.

دانشگاه تهران: شاید برای شما هم سوال شده باشه که برای تحصیل در دانشگاه تهران به چه مواردی نیاز است. سوال هایی مانند: میزان هزینه شهریه، رشته های تحصیلی، مقاطع مختلف، هزینه خوابگاه یا اقامت در تهران و … برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه تهران را مطالعه نمایید.

دانشگاه صنعتی شریف: افراد برای انتخاب محل تحصیل و رشته ملزم به شناخت و کسب اطلاعات هستند تا بتوانند بهترین انتخاب در مهم‌ترین مقطع زندگی خود را داشته باشند. موضوع این مقاله تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف است که ما سعی در معرفی دانشگاه و جایگاه علمی و… داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف را مطالعه نمایید.

دانشگاه تربیت مدرس: تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس  تنها مرکز تحصیلات تکمیلی جامع دولتی کشور در تهران است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس  را مطالعه نمایید.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر: دانشگاه امیرکبیر یکی از برترین دانشگاه‌های ایران و نخستین دانشگاه صنعتی این کشور است. در این مطلب قصد داریم برای شما دانشجویان عزیز شرایط تحصیل در دانشگاه امیرکبیر را بررسی کنیم تا بتوانید برای ادامه تحصیل خود بهترین انتخاب را انجام دهید.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه امیرکبیر را مطالعه نمایید.

دانشگاه شیراز: یکی از روش‌های مهاجرت به ایران، تحصیل در این کشور است. دانشگاه دولتی شیراز یک دانشگاه پیشگام در سطح بین‌المللی است که در شهر شیراز قرار دارد. این دانشگاه سالانه پذیرای دانشجویان خارجی زیادی از اقصی نقاط جهان است که عراقی ها نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورند. بنابراین برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه شیراز را دارند، خواندن این مطلب و کسب اطلاعات کاربردی در زمینه دانشگاه شیراز، خالی از لطف نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه شیراز را مطالعه نمایید.

دانشگاه علم و صنعت ایران: در این مقاله به معرفی یکی از دانشگاه های صنعتی ایران به نام دانشگاه علم و صنعت می‌پردازیم و سعی در شناخت هر‌ چه بهتر این دانشگاه و مطلع شدن از چگونگی تحصیل در دانشگاه علم و صنعت ایران و شرایط پذیرش را داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علم و صنعت ایران را مطالعه نمایید.

دانشگاه تبریز:تبریز(سومین شهر بزرگ ایران) در منطقه شمال غربی کشور ایران واقع شده و مرکز استان آذربایجان شرقی است. در این شهر دانشگاه تبریز وجود دارد که یکی از دانشگاه‌های خوب ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه تبریز را مطالعه نمایید.

دانشگاه فردوسی مشهد: یکی از سخت ترین کار هایی که داوطلبان با آن مواجه می شوند انتخاب دانشگاه مورد نظر است. انتخاب دانشگاه همیشه یکی از مهمترین مسائل دانشجویان بوده و هست. چون همه ما می دانیم که دانشگاه می تواند مسیر زندگی افراد را تغییر دهد. ما در این مطلب قصد داریم تحصیل در دانشگاه فردوسی مشهد را از جنبه های گوناگونی چون دانشکده ها، رشته های تحصیلی و امکانات مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید به راحتی انتخاب درستی را برای ادامه تحصیل خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه فردوسی را مطالعه نمایید.

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل: اگر قصد تحصیل در ایران را دارید و به دلیل هزینه‌های بالای دانشگاه‌ها دچار تردید شده‌اید می‌توانید دانشگاه نوشیروانی بابل را یکی از انتخاب‌های خود قرار دهید. دانشگاه نوشیروانی بابل که به عنوان دانشگاه صنعتی این کشور معرفی شده و یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های ایران است که رتبه اول دانشگاه‌های صنعتی ملی را دارد. این دانشگاه در دسته دانشگاه‌هایی قرار دارد که استانداردهای آموزشی در آن کاملا رعایت می‌شود. در ادامه به معرفی بیشتر این دانشگاه می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه نوشیروانی بابل را مطالعه نمایید.

دانشگاه کاشان: دانشگاه کاشان بزرگ‌ترین دانشگاه و اولین دانشگاه در شهر کاشان است که در شهر راوند[شهر مرکزی کاشان و در استان اصفهان] واقع شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه کاشان را مطالعه نمایید.

دانشگاه شهید بهشتی:یکی دیگر از مراکز معروف دانشگاهی ایران با جایگاه علمی بالا دانشگاه شهید بهشتی است که ما شرایط تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی و پذیرش آن را شرح می‌دهیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی تهران: تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران[واقع در شهر تهران] به عنوان یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران و جایگاه علمی این دانشگاه در مقایسه با دیگر مراکز باعث ترغیب افراد می‌شود که به جستجو درباره تاریخچه دانشگاه و رزومه آن بپردازند. این دانشگاه تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و انتخاب این دانشگاه توسط دانشجویان به دلیل اهمیت تحصیل و علم آموزی و تاثیر حاصل از آن در زندگی و آینده افراد، اطلاعاتی از قبیل تاریخچه دانشگاه، معرفی دانشگاه رشته‌های موجود و همچنین دانشکده‌ها و… اهمیت زیادی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی ایران: دانشگاه علوم پزشکی ایران یک دانشگاه پزشکی با رتبه و جایگاه بالا است. برای مطلع شدن از شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان یکی از موفق ترین دانشگاه‌های ایران، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی مازندران: مازندران از استان‌های شمالی کشور ایران است که در این استان یکی از دانشگاه‌های پزشکی در شهر ساری واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی مازندران را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان: دانشگاه علوم پزشکی کردستان یک مرکز آموزشی، خدمات درمانی و بهداشتی در شهر سنندج، استان کردستان می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کردستان را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه:ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران و در منطقه آذربایجان واقع شده‌ است که دانشگاه علوم پزشکی ارومیه یکی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی این شهر می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی کاشان: دانشگاه علوم پزشکی کاشان دانشگاهی تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر کاشان می‌باشد. دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان در زمینی به مساحت 22610 متر مربع بنا شده است. تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کاشان و اطلاعات آن می‌تواند برای افراد اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کاشان را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد: مشهد مرکز استان خراسان رضوی واقع در بخش شمال شرقی کشور ایران است. شهر مشهد به دلیل وجود بارگاه مقدس حضرت رضا(ع) از دیرباز مورد عنایت مسلمانان بوده و سالیانه شهر مشهد پذیرای مهمانان و مهاجران زیادی است. همچنین این شهر از نظر جایگاه علمی و فرهنگی، از اهمیت خاصی برخوردار است. در این شهر تعدا زیادی از دانشگاه‌های معتبر وجود دارند یکی از این مراکز دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی مشهد را مطالعه نمایید.

دانشگاه های معرفی شده تنها برخی از دانشگاه های مطرح کشوری می باشد.در این میان،بسیاری از دانشگاه های دیگر وجود دارند که در در مراجع بین المللی دردارای رتبه مناسبی هستند که ما فقط به چند عدد از آنها اکتفا می کنیم.شما نکته دیگری که باید توجه داشته باشید  هزینه ای حمل نقل و اگر شما فردی هستید که که خیلی وابسته به خانواده هستید  شهر مناسب شما  شهر بزرگ ایران یا شهر هایی را انتخاب کنید که نزدیک بوده به کشور های خودتان یا هواپیما یا قطار یا اتوبوس مناسب را برای خود انتخاب نمایید .
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید