تهران، میدان ولیعصر، جنب سفارت عراق، ساختمان مینو
مشهد، میدان شریعتی، نرسیده به احمد آباد ۱، طبقه بالای بانک دی

تحصیل در دانشگاه های ارزان

تحصیل در دانشگاه های ارزان

Loading

این مقاله در راستای تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت و عالی برای دانشجویان غیرایرانی میباشد.در تلاشیم در ادامه با معرفی این دانشگاه ها تحصیل در ایران را به آسان ترین شکل ممکن برای شما تبدیل کنیم.با ما همراه باشید.

تحصیل در دانشگاه های ارزان ایران

مهاجرت یکی از تصمیم‌هایی است که آینده افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به دلیل اهمیت این موضوع پیشنهاد می‌شود که قبل از انتخاب کشور مقصد اطلاعات مربوط به آن را به خوبی جست و جو کنید. امروزه کشورها با مسئله ای به نام مهاجرت رو به رو هستند که معمولا دلایلی از جمله تحصیل، شغل، ارتقای سطح زندگی و رفاه و یا حتی جنبه‌های منفی از جمله جنگ یا مسائل سیاسی و… در کشورها وجود دارد.
تحصیل موردی است ک ما به آن میپردازیم.یکی از مهمترین فاکتور ها برای تحصیل انتخاب دانشگاه و البته هزینه های آن دانشگاه میباشد.هزینه های دانشگاها با توجه به اعلام دانشگاه برای دانشجویان خارجی اعلام میشود که در ادامه علاوه ذکر نام دانشگاه هزینه های تحصیل در دانشگاه را نیز خدمت شما ارائه می گردد.در ادامه با معرفی چند دانشگاه برای ارائه خدمات را معرفی میکنیم.

دانشگاه الزهرا

دانشگاه الزهرا(س) در سال 3131 در منطقه شمال غربی شهر تهران با هدف آموزش دانشگاهی دختران تاسیس شد و با پیروزی انقالب اسالمی درمسیر توسعه همه جانبه و بالنده گام نهاد.هدف از تاسیس دانشگاه، تربیت زنانی آگاه، دانشمند و فرهیخته است که ضمن توجه به نهاد خانواده، ایفاگر نقشهای موثر در عرصههای اجتماعی،سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور باشند. هم اکنون بالغ بر 0279 دانشجو، زیر نظر بیش از 129هیات علمی در قالب39گروه های آموزشی در 33رشته-گرایش در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 33 دانشکده در حال تحصیل هستند.حدود دو سوم مدرسین دانشگاه الزهرا(س) را بانوان تشکیل داده اند. از مجموع اعضای هیات علمی 31 درصد در مرتبه استادی، 11 درصد در مرتبهدانشیاری و 19 درصد استادیار هستند. ساالنه هزاران مقاله و ده ها جلد کتاب برگرفته از تحقیقات استادان و دانشجویان این دانشگاه در نشریات معتبرداخلی و خارجی و کنفرانسهای معتبر ملی و بین المللی منتشر میشود.دانشگاه الزهرا(س) جزوه دانشگاه های ارزان قیمتی است که با برخورداری از مناسبترین امکانات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی در فضای دانشگاهی زیبا و سرسبز به مساحت بیش از33 هکتار در شهر تهران و شعبه ارومیه، تسهیالت الزم برای رشد و ارتقا علمی دانشجویان خود فراهم کرده است.

دانشگاه بیرجند

دانشگاه بیرجند به عنوان قطب علمی و آموزشی شرق کشور و بزرگترین و قدیمی ترین مؤسسه آموزش عالی استان خراسان جنوبی با بیش از 46 سال سابقه و کارکرد علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی 30 هزار نیروی متخصص تربیت نموده است. این دانشگاه همه ارکان یک دانشگاه کامل را دارد و از هیئت امناء و هیئت ممیزه مستقل برخوردار می باشد.دانشگاه بیرجند دارای حدود 13.300 هزار دانشجو در ۳۴۰ کدرشته در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) این دانشگاه  بالغ بر ۳۰ درصد جمعیت دانشجویی را تشکیل می‌دهند.دانشگاه بیرجند با 350 نفر عضو هیئت علمی دارای بیشترین توان علمی و پژوهشی و یکی از دانشگاه های ارزان استان خراسان جنوبی است.کارمندان دانشگاه بیرجند با تعداد 354 نفر خدمات اداری،کمک آموزشی، پشتیبانی و رفاهی را در بخشهای مختلف انجام می دهند.دانشگاه بیرجند دارای ۱۱ دانشکده در سه پردیس شوکت آباد، امیرآباد و پردیس شهداء است که به ترتیب تأسیس عبارتند از: دانشکده علوم، دانشکده کشاورزی، دانشکده مهندسی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده هنر، دانشکده علوم ورزشی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشکده علوم ریاضی و آمار، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست،دانشکده برق و کامپیوتر و دانشکده فنی فردوس.

دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع)

“دانشگاه بين‌المللي اهل بيت عليهم‌السّلام” در راستای رسالت خود به منظور کمک به ارتقای علمی و تأمين نيازهاي علمي، پژوهشي و تخصصي دانشجویان و پژوهشگران مسلمان  و توانمندسازي آن‌ها، همچنین كمك به شناخت فرهنگ و تمدّن اسلامي در سال ۱۳۸۳ در مقطع تحصیلات تکمیلی،در قالب یک مرکز دانشگاهی محدود تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به دانشگاهی جامع تبدیل و فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه در فضایی زیبا در شهر تهران پایتخت ایران با دارا بودن اعضای هیات علمی متخصص در رشته های مختلف در رده دانشگاه های ارزان میزبان دانشجویان بسیاری از ملیت های مختلف بوده است و افتخار دارد پذیرای متقاضیان تحصیل از سراسر جهان باشد. این دانشگاه همچنین مفتخر است عضو انجمن بین المللی دانشگاه ها وابسته به سازمان یونسکو باشد و در کنار آموزش ، هر ساله میزبان اساتید و پژوهشگران مطالعات شرق شناسی جهت فرصت های مطالعاتی از سراسر جهان است.

دانشگاه خلیج فارس

دانشگاه خلیج فارس یک دانشگاه دولتی تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است و بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی در استان بوشهر است که در شهر بوشهر واقع شده‌است؛این دانشگاه از مهر ۱۳۷۱ با نام دانشگاه بوشهر در دو رشتهٔ مهندسی عمران و رشتهٔ مهندسی مکانیک آغاز به پذیرش دانشجو کرد. دانشگاه خلیج فارس دارای ۹ مرکز تحقیقاتی و ۸ دانشکده شامل «دانشکدهٔ ادبیات و علوم انسانی»، «دانشکده کسب و کار»، «دانشکدهٔ علوم و فناوری نانو و زیستی»، «دانشکدهٔ مهندسی»، «دانشکده مهندسی سیستم‌های هوشمند و علوم داده»، «دانشکدهٔ کشاورزی»، «دانشکدهٔ هنر و معماری»، «دانشکدهٔ مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی»، «دانشکدهٔ علوم و فناوری دریا»، و «دانشکدهٔ مهندسی جم» می‌باشد، همچنین این دانشگاه دارای ۵ معاونت آموزشی، فرهنگی و دانشجویی، پژوهش و فناوری، برنامه‌ریزی و توسعه، منابع انسانی و پشتیبانی است. هم‌اکنون ۹۷ رشته در این دانشگاه در حال تدریس هستند که از این نود و دو رشته، ۳۱ رشته در مقطع کارشناسی، ۵۶ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۳ رشته در مقطع دکتری هستند.

دانشگاه صنعتی سجاد

دانشگاه سجاد فعاليت آموزشی خود را از سال ۱۳۷۴ با عنوان موسسه آموزش عالی سجاد با كسب مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری در مشهد آغاز كردبراساس سطح‌بندی انجام شده توسط وزارت علوم، این دانشگاه همواره در سطح یک دانشگاه‌های غیردولتی کشور بوده استطبق آمار اعلام شده توسط سازمان سنجش این دانشگاه در ۵ سال اخیر حدود ۳۵۰۰ قبولی در آزمون سراسری کارشناسی‌ارشد داشته‌ است که این مورد و همچنین حضور پررنگ دانش‌آموختگان این دانشگاه در بخش‌های مختلف صنعت از موفقیت‌های چشم‌گیر این دانشگاه می‌باشد.
دانشگاه سجاد در کلیه مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری فعالیت آموزشی دارد و بنابر آمار این دانشگاه اولین انتخاب داوطلبان پس از دانشگاه فردوسی مشهد می‌باشد.هيات موسس متشكل از اساتيد دانشگاه و نخبگان صنعتی ايران هستند.‌ دانشگاه سجاد اولين دانشگاه در ايران است كه شروع آن با ايجاد يك مركز تحقيقات صنعتی شكل گرفته‌ است كه اين مركز هم‌اينك نيز به عنوان هسته پژوهش دانشگاه فعاليت دارد.

دانشگاه بین المللی چابهار

دانشگاه بین‌المللی چابهار در سال ۱۳۸۱ با  پذیرش دانشجو در ۸ رشته با همکاری دانشگاه لندن کار خود را آغاز نمود به طوری که امتحانات آن در پایان سال تحصیلی توسط همان دانشگاه برگزار و ارزیابی شده و در نهایت مدرک کارشناسی نیز توسط دانشگاه لندن اعطا می‌شد. همچنین پس از معادلسازی، یک مدرک کارشناسی توسط دانشگاه بین المللی چابهار نیز به دانش‌آموختگان تقدیم می‌شد.در سال ۱۳۸۸ این دانشگاه با گسترش مواد آموزشی در ۱۰ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری را شروع کرد که تحصیل موفقیت‌آمیز در هر یک از این دوره‌ها منجر به اخذ مدرک کارشناسی می‌شود. اکنون دانشگاه بین المللی چابهار در بالغ بر بیست رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

دانشگاه نیشابور

دانشگاه نیشابور با بکارگیری فن‌آوری‌های نوین مدیریتی، آموزشی و پژوهشی و توانمند‌سازی، تقویت انگیزه و تعهد کارکنان عضو هیات علمی و غیر هیات علمی؛ ضمن تعامل تعالی‌بخش با جامعه هدف و کسب درآمد‌های اختصاصی با تربیت دانش‌آموختگان متخصص، کار‌آفرین و متعهد به تولید علم ارزش‌آفرین و کاربردی و خلق آثار زیبایی‌شناسانه به افراد و سازمان‌های فرهنگی و هنری کشور و سازمان‌های صنعتی، انرژی و کشاورزی استان خدمات تحصصی ارائه می‌کند.در حال حاضر دانشگاه نیشابور دارای چهار دانشکده هنر، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم پایه و دانشکده فنی و مهندسی می باشد و مجموع فضای اداری، آموزشی، کمک آموزشی و رفاهی آن بالغ بر 15730 متر مربع است.

دانشگاه صنعتی قم

دانشگاه صنعتی قم از سال 1387با دو رشته مهندسی صنایع و کامپیوتر با هدف تربیت دانشجویانی متعهد و متدین آغاز به کارکرد. هم اینک این دانشگاه با سه دانشکده فنی و مهندسی، برق و کامپیوتر و علوم پایه با 23رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 57 عضو هیات علمی پذیرای دوهزار دانشجو از اقصی نقاط کشور به ویژه استان قم و تهران می باشد. امید است با هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق، دانش‌آموختگان این دانشگاه در آینده همواره در ردیف کارآمدترین مهندسین و مسئولین علمی، فنی و اجرایی کشور قرار گیرند.همچنین این دانشگاه در راستای بهترین دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی در حوزه صنعت میباشد و در رده دانشگاه های ارزان جای میگیرد.

دانشگاه بجنورد

دانشگاه بجنورد، یک دانشگاه دولتی در شهر بجنورد می‌باشد که در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد. هم‌اکنون بیش از ۱۲٠٠٠ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این مرکز آموزش عالی به‌عنوان دانشگاه اصلی استان خراسان شمالی قلمداد می‌شود.به گزارش روابط عمومی دانشگاه بجنورد، مرکز مشاوره دانشجویی این دانشگاه، در سی‌و‌دومین گردهمایی سالیانه رؤسا و کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه‌های سراسر کشور، برای چهارمین سال متوالی، حائز رتبه برتر گردید.

بنابراین گزارش، ارزیابی انجام شده در زمینه  ارائه خدمات مرتبط با سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان در ایام کرونا در سال ۱۳۹۹ بوده و نشان ویژه «حامی» از طرف دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این مرکز اهدا گردید.این دانشگاه با در نظر گرفتن اینکه اصلی ترین و بهترین دانشگاه خراسان شمالی و جزوه دانشگاه های ارزان کشور برای دانشجویان خارجی می باشد..

دانشگاهای معرفی شده از بهترین دانشگاهای ارزان ایران هستند ک هرساله به استقبال دانشجویان از کشورهای مختلف میروند.تحصیل در این دانشگاه ها میتوان گفت یکی از بهترین تصمیم های زندگی یک فرد می باشد.شرکت ما در تلاش است بهترین مطالب و اطلاعات را در مورد دانشگاه های ایران را به دانشجویان ارائه دهد تا در هر شرایطی اجازه تحصیل در این کشور پهناور را داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

یک پاسخ بنویسید