تهران، میدان ولیعصر، جنب سفارت عراق، ساختمان مینو
مشهد، میدان شریعتی، نرسیده به احمد آباد ۱، طبقه بالای بانک دی

راهنمای کامل تحصیل در ایران برای دانشجویان بین‌المللی + مدارک + شرایط ویزا و معرفی بیش از 10 دانشگاه

راهنمای کامل تحصیل در ایران برای دانشجویان بین‌المللی + مدارک + شرایط ویزا و معرفی بیش از 10 دانشگاه

Loading

راهنمای کامل تحصیل در ایران برای دانشجویان بین‌المللی ! آماده‌شوید برای اطلاعات کامل تحصیل در ایران برای دانشجویان بین‌المللی برای اطلاعات جامع در مورد مراحل ثبت نام، دریافت ویزا، و انتخاب دوره‌های تحصیلی در ایران و آب و هوا و همچنین اخذ ویزای آن کشور می باشد.شرکت طلوع سفیران نور آسیا یکی از برترین موسسات جذب دانشجو در ایران،به عنوان راهنمای کامل تحصیل در ایران برای دانشجویان بین‌المللی در خدمت دانشجویان می باشد.در ادامه در تلاشیم با پاسخ به سوالات موجود در ذهن شما همراه شما باشیم

راهنمای کامل تحصیل در ایران برای دانشجویان بین‌المللی

آماده‌شوید برای اطلاعات کامل تحصیل در ایران! اگر شما دانشجوی بین‌المللی هستید و به دنبال اطلاعات جامع در مورد مراحل ثبت نام، دریافت ویزا، و انتخاب دوره‌های تحصیلی در ایران هستید، به جای درستی آمده‌اید. در این مقاله، شما با تمامی جزئیات مورد نیاز برای تحصیل در ایران آشنا خواهید شد. همچنین، شرایط آب و هوایی و نکات مهم برای اخذ ویزای تحصیلی را بررسی خواهیم کرد.شرکت طلوع سفیران نور آسیا، یکی از برترین موسسات جذب دانشجو در ایران، به عنوان راهنمای کامل تحصیل در ایران برای دانشجویان بین‌المللی در خدمت شماست.
 راهنمای کامل تحصیل در ایران برای دانشجویان بین‌المللی
راهنمای کامل تحصیل در ایران برای دانشجویان بین‌المللی

چرا ایران برای تحصیل مقصد مناسبی است؟

ایران با داشتن تاریخچه فرهنگی غنی، دانشگاه‌های معتبر و هزینه‌های تحصیلی مقرون به صرفه، مقصدی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی است. از جمله مزایای تحصیل در ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • دانشگاه‌های معتبر: بسیاری از دانشگاه‌های ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی جایگاه مناسبی دارند.
  • هزینه‌های پایین: نسبت به بسیاری از کشورها، هزینه‌های زندگی و تحصیل در ایران بسیار مناسب‌تر است.
  • فرهنگ و تاریخ غنی: ایران با داشتن تاریخچه‌ای کهن و فرهنگی متنوع، فرصت‌های بسیاری برای آشنایی با فرهنگ‌های جدید فراهم می‌کند.

ایران با موقعیت جغرافیایی منحصربه فرد خود در قلب تقاطع ارتباطی خاورمیانه، آسیا و اروپا و به واسطه بهره مندی از ترتیبات نظامند در حوزه تجارت منطقه ای و فرا منطقه ای، گمرک، مالیات و سرمایه گذاری به کشوری قدرتمند مبدل گشته است.

داشتن مرزهای مشترک با دریای خزر در شمال و خلیج فارس و دریای عمان در جنوب، قابلیت دسترسی به بیش از 5800 کیلومتر مربع نوار ساحلی را برای ایران مقدور می سازد. ایران به واسطه دسترسی به کشورهای اوراسیا از شمال، کشورهای آسیای میانه از شرق و داشتن مرز زمینی با ترکیه و همچنین استفاده از قسمتی از جاده ابریشم از جایگاه ممتازی در ترانزیت جهانی برخوردار می باشد.

موقعیت جغرافیای فراسوی خطوط ارتباطی اقیانوس اطلس این کشور را به محور ترانزیت در کریدورهای شمال- جنوب و شرق- غرب مبدل نموده و در نتیجه آن نقش مهمی در اقتصاد بین المللی ایفا می کند.

مخارج زندگی در ایران

ایران یکی از ارزان ترین کشورهای خاورمیانه برای زندگی میباشد.برای اطلاعات جامع به مقاله مخارج زندگی در ایران مراجعه کنید. 

دانشگاه های برتر ایران از نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت :

لیست دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم:

دانشگاه تهران: شاید برای شما هم سوال شده باشه که برای تحصیل در دانشگاه تهران به چه مواردی نیاز است. سوال هایی مانند: میزان هزینه شهریه، رشته های تحصیلی، مقاطع مختلف، هزینه خوابگاه یا اقامت در تهران و … برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه تهران را مطالعه نمایید.

دانشگاه صنعتی شریف: افراد برای انتخاب محل تحصیل و رشته ملزم به شناخت و کسب اطلاعات هستند تا بتوانند بهترین انتخاب در مهم‌ترین مقطع زندگی خود را داشته باشند. موضوع این مقاله تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف است که ما سعی در معرفی دانشگاه و جایگاه علمی و… داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف را مطالعه نمایید.

دانشگاه تربیت مدرس: تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس  تنها مرکز تحصیلات تکمیلی جامع دولتی کشور در تهران است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس  را مطالعه نمایید.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر: دانشگاه امیرکبیر یکی از برترین دانشگاه‌های ایران و نخستین دانشگاه صنعتی این کشور است. در این مطلب قصد داریم برای شما دانشجویان عزیز شرایط تحصیل در دانشگاه امیرکبیر را بررسی کنیم تا بتوانید برای ادامه تحصیل خود بهترین انتخاب را انجام دهید.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه امیرکبیر را مطالعه نمایید.

دانشگاه شیراز: یکی از روش‌های مهاجرت به ایران، تحصیل در این کشور است. دانشگاه دولتی شیراز یک دانشگاه پیشگام در سطح بین‌المللی است که در شهر شیراز قرار دارد. این دانشگاه سالانه پذیرای دانشجویان خارجی زیادی از اقصی نقاط جهان است که عراقی ها نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورند. بنابراین برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه شیراز را دارند، خواندن این مطلب و کسب اطلاعات کاربردی در زمینه دانشگاه شیراز، خالی از لطف نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه شیراز را مطالعه نمایید.

دانشگاه علم و صنعت ایران: در این مقاله به معرفی یکی از دانشگاه های صنعتی ایران به نام دانشگاه علم و صنعت می‌پردازیم و سعی در شناخت هر‌ چه بهتر این دانشگاه و مطلع شدن از چگونگی تحصیل در دانشگاه علم و صنعت ایران و شرایط پذیرش را داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علم و صنعت ایران را مطالعه نمایید.

دانشگاه تبریز:تبریز(سومین شهر بزرگ ایران) در منطقه شمال غربی کشور ایران واقع شده و مرکز استان آذربایجان شرقی است. در این شهر دانشگاه تبریز وجود دارد که یکی از دانشگاه‌های خوب ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه تبریز را مطالعه نمایید.

دانشگاه فردوسی مشهد: یکی از سخت ترین کار هایی که داوطلبان با آن مواجه می شوند انتخاب دانشگاه مورد نظر است. انتخاب دانشگاه همیشه یکی از مهمترین مسائل دانشجویان بوده و هست. چون همه ما می دانیم که دانشگاه می تواند مسیر زندگی افراد را تغییر دهد. ما در این مطلب قصد داریم تحصیل در دانشگاه فردوسی مشهد را از جنبه های گوناگونی چون دانشکده ها، رشته های تحصیلی و امکانات مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید به راحتی انتخاب درستی را برای ادامه تحصیل خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه فردوسی را مطالعه نمایید.

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل: اگر قصد تحصیل در ایران را دارید و به دلیل هزینه‌های بالای دانشگاه‌ها دچار تردید شده‌اید می‌توانید دانشگاه نوشیروانی بابل را یکی از انتخاب‌های خود قرار دهید. دانشگاه نوشیروانی بابل که به عنوان دانشگاه صنعتی این کشور معرفی شده و یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های ایران است که رتبه اول دانشگاه‌های صنعتی ملی را دارد. این دانشگاه در دسته دانشگاه‌هایی قرار دارد که استانداردهای آموزشی در آن کاملا رعایت می‌شود. در ادامه به معرفی بیشتر این دانشگاه می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه نوشیروانی بابل را مطالعه نمایید.

دانشگاه کاشان: دانشگاه کاشان بزرگ‌ترین دانشگاه و اولین دانشگاه در شهر کاشان است که در شهر راوند[شهر مرکزی کاشان و در استان اصفهان] واقع شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه کاشان را مطالعه نمایید.

دانشگاه شهید بهشتی:یکی دیگر از مراکز معروف دانشگاهی ایران با جایگاه علمی بالا دانشگاه شهید بهشتی است که ما شرایط تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی و پذیرش آن را شرح می‌دهیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه شهید بهشتی را مطالعه نمایید.

دانشگاه یاسوج: یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد و شهرستان بویراحمد است. یاسوج در دامنه‌های زاگرس و قله دنا و در ارتفاع ۱۸۷۰ متری از سطح دریا قرار گرفته‌است. مردم این شهر لر هستند. در این شهر 16 مرکز علمی و دانشگاهی ثبت شده که از این تعداد دانشگاه یاسوج تنها دانشگاه دولتی در این بین است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه یاسوج را مطالعه نمایید.

دانشگاه مراغه: دانشگاه مراغه یک مرکز آموزشی دولتی می‌باشد که در استان آذربایجان شرقی واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه مراغه را مطالعه نمایید.

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان: دانشگاه شهید مدنی آذربایجان یکی از دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آذربایجان شرقی است. هدف ما از انتشار این مقاله شرح موضوع تحصیل در دانشگاه شهید مدنی، تاریخچه، رتبه تایمز این مرکز، معرفی رشته‌های موجود، دانشکده‌ها، هزینه‌های خوابگاه و … است. تصمیم گیری درباره تحصیل یک موضوع حائز اهمیت است به این دلیل که مسیر زندگی ما در آینده توسط این شاخص مشخص می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه شهید مدنی را مطالعه نمایید.

دانشگاه کردستان: استان کردستان واقع در غرب ایران[دامنه‌ رشته کوه‌های زاگرس میانی] است که با کشور عراق 200 کیلومتر مرز مشترک دارد. مرکز این استان سنندج است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه کردستان را مطالعه نمایید.

دانشگاه محقق اردبیلی: شهر اردبیل واقع در شمال غربی ایران است که دانشگاه محقق اردبیلی تنها دانشگاه جامع آن می‌باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه محقق اردبیلی را مطالعه نمایید.

دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد: اصفهان[سومین شهر پر جمعیت ایران] یک کلان شهر تاریخی در مرکز ایران و جنوب تهران است. در این مکان دانشگاه آزاد نجف آباد واقع شده است. اگر شما هم جز افرادی هستید که به موضوع تحصیل در دانشگاه نجف آباد فکر می‌کنید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه نجف آباد را مطالعه نمایید.

دانشگاه صنعتی اصفهان: یکی از مواردی که برای دانشجویان بسیار مهم است، انتخاب دانشگاه و رشته درست برای تحصیل است. ما در این مطلب به بررسی دانشگاه صنعتی اصفهان از جوانب گوناگونی شامل: دانشکده ها، میزان هزینه شهریه، هزینه اقامت در خوابگاه این دانشگاه، مقالات و رتبه این دانشگاه پرداخته ایم تا بتوانید انتخاب راحت و درستی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه صنعتی اصفهان را مطالعه نمایید.

لیست دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت بهداشت:

دانشگاه علوم پزشکی تهران: تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران[واقع در شهر تهران] به عنوان یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران و جایگاه علمی این دانشگاه در مقایسه با دیگر مراکز باعث ترغیب افراد می‌شود که به جستجو درباره تاریخچه دانشگاه و رزومه آن بپردازند. این دانشگاه تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و انتخاب این دانشگاه توسط دانشجویان به دلیل اهمیت تحصیل و علم آموزی و تاثیر حاصل از آن در زندگی و آینده افراد، اطلاعاتی از قبیل تاریخچه دانشگاه، معرفی دانشگاه رشته‌های موجود و همچنین دانشکده‌ها و… اهمیت زیادی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی ایران: دانشگاه علوم پزشکی ایران یک دانشگاه پزشکی با رتبه و جایگاه بالا است. برای مطلع شدن از شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان یکی از موفق ترین دانشگاه‌های ایران، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی مازندران: مازندران از استان‌های شمالی کشور ایران است که در این استان یکی از دانشگاه‌های پزشکی در شهر ساری واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی مازندران را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان: دانشگاه علوم پزشکی کردستان یک مرکز آموزشی، خدمات درمانی و بهداشتی در شهر سنندج، استان کردستان می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کردستان را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه:ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران و در منطقه آذربایجان واقع شده‌ است که دانشگاه علوم پزشکی ارومیه یکی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی این شهر می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز:

دانشگاه علوم پزشکی کاشان: دانشگاه علوم پزشکی کاشان دانشگاهی تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهر کاشان می‌باشد. دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان در زمینی به مساحت 22610 متر مربع بنا شده است. تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کاشان و اطلاعات آن می‌تواند برای افراد اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کاشان را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد: مشهد مرکز استان خراسان رضوی واقع در بخش شمال شرقی کشور ایران است. شهر مشهد به دلیل وجود بارگاه مقدس حضرت رضا(ع) از دیرباز مورد عنایت مسلمانان بوده و سالیانه شهر مشهد پذیرای مهمانان و مهاجران زیادی است. همچنین این شهر از نظر جایگاه علمی و فرهنگی، از اهمیت خاصی برخوردار است. در این شهر تعدا زیادی از دانشگاه‌های معتبر وجود دارند یکی از این مراکز دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی مشهد را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی تبریز: شهر تبریز، در استان آذربایجان شرقی در ناحیه شمال غربی ایران واقع شده است که از آن به عنوان سومین شهر بزرگ کشور ایران یاد می‌شود. یکی از دانشگاه‌های واقع در تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز است که این مرکز وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد. با توجه به تاریخچه، جایگاه علمی این دانشگاه، اساتید، امکانات رفاهی و … تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تبریز می‌تواند فرصت خوبی برای پیشرفت افراد و دستیابی به اهداف آنان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تبریز را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: استان اصفهان همانند سایر استان‌های دیگر مراکز دانشگاهی متنوعی دارد و افراد در آن مراکز فعالیت می‌کنند. یکی از 67 مراکز علمی و دانشگاهی این استان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی کرمان: کرمان یکی از کلان شهر‌های ایران است که به دلیل وجود دانشگاه علوم پزشکی کرمان و انجام عمل‌های سخت پیوند اعضا توسط این مرکز، این شهر به قطب‌ پزشکی ایران تبدیل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی کرمان را مطالعه نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با توجه به امکانات، متنوع بودن رشته‌های موجود، پذیرش دانشجو در همه مقاطع تحصیلی باعث می‌شود که فرصت تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بسیار ارزشمند و دارای اهمیت برای افراد باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را مطالعه نمایید.

کشور ایران در بین کشورهای جهان و میزان پذیرش دانشجو رتبه بیستم را دارد که با توجه به گذشته، ما شاهد میزان پیشرفت و شکوفایی ایران در حوزه پذیرش دانشجو از سایر کشور ها بوده‌‌ایم. جذب دانشجویان بین الملل در کشورها منجر به تکثر فرهنگی جامعه، رشد جایگاه علمی مراکز آموزشی همچنین کیفیت علمی دانشگاه‎‌ها و رشد اقتصادی می‌شود. همین امر باعث می‌شود تا کشورها راه‌های افزایش جذب دانشجوی بین الملل را فراهم آوردند. در حال حاضر حدود 95 هزار دانشجوی بین الملل در ایران مشغول به تحصیل هستند. در این بین 75 درصد در مقطع تحصیلات تکمیلی(50 درصد دانشجوی دکتری می‌باشند) و 30 درصد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.

اخذ ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی (Student Visa) یا ویزای دانشجویی، سندی است که به شما اجازه می‌دهد تا در یکی از برنامه‌های تحصیلی یک کشور خارجی تحصیل کنید. ویزاهای تحصیلی عموما برای اهداف کوتاه‌مدت صادر می‌شوند و هنگامی می‌توانید برای این نوع از ویزا اقدام کنید که از یک مرکز آموزش عالی، پذیرش تحصیلی گرفته باشید.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی

اخذ ویزای تحصیلی را می‌توانیم در چند مرحله خلاصه کنیم. مراحل اخذ ویزای دانشجویی به شرح زیر است:

اقدام برای برنامه تحصیلی

برای اخذ ویزای دانشجویی ابتدا لازم است در یک برنامه معتبر تحصیلی ثبت نام کنید. بنابراین، پیش از اقدام برای ویزای تخصیلی باید از دانشگاه، ادمیشن لتر (Admission Letter) دریافت کنید.

جمع‌آوری مدارک

برای درخواست ویزا و مراجعه به سفارت نیاز به ارائه مدارک مختلف خواهید داشت. نکته مهم هنگام جمع‌آوری مدارک این است که حتما باید آن‌ها را برای ترجمه رسمی به دارالترجمه بدهید و همچنین از تکمیل بودن مدارک خود اطمینان حاصل کنید. در سایت سفارت هر کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، تمام مدارک مورد نیاز ذکر می‌شود.

پرداخت هزینه ویزا و تعیین وقت سفارت

در این مرحله لازم است به سایت سفارت کشور مقصد خود مراجعه کرده و برای ویزای مورد نظر خود درخواست دهید. به این منظور باید فرم درخواست یا اپلیکیشن ویزای دانشجویی را پر کرده و به همراه مدارک ذکر شده در سایت، بارگذاری کنید. پس از این مرحله نوبت به پرداخت هزینه ویزا می‌رسد. با پرداخت هزینه ویزا به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که می‌توانید وقت مصاحبه خود را در سفارت‌خانه تعیین کنید.

شرکت در مصاحبه

در نهایت با طی کردن تمامی مراحل، باید در روز تعیین شده در مصاحبه شرکت کنید. در این مرحله پیشنهاد می‌کنیم مطمئن شوید که روز مصاحبه را فراموش نمی‌کنید چون امکان تعیین وقت تنها در صورتی ممکن است که تمامی مراحل را از ابتدا طی کنید. ضمن اینکه هزینه پرداخت ویزا قابل استرداد نیست و باید دوباره آن را بپردازید. چنانچه امکان شرکت در جلسه مصاحبه را نداشته باشید، لازم است چند روز پیش از روز مصاحبه، به وبسایت کنسولگری مراجعه کرده و وقت سفارت خود را تغییر دهید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی

فهرست مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی، از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، بنابراین می‌توانیم مدارک عمومی لازم برای اخذ ویزای دانشجویی را به شما معرفی کنیم. فراموش نکنید هنگام اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی باید قوانین ذکر شده در سایت دانشگاه و همچنین سفارت کشور موردنظرتان را مطالعه کنید تا به صورت دقیق مدارک لازم را گردآوری کنید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی به شرح زیر است:

پاسپورت معتبر

اولین مدرکی که هنگام سفر و اعطای ویزا از شما درخواست می‌کنند، پاسپورت معتبر است. اعتبار پاسپورت در کشورهای مختلف ممکن است تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال برخی از کشورها پاسپورت شما را تا انتهای ویزای تحصیلی صادر می‌کنند. نکته مهم هنگام درخواست ویزا این است که اگر گذرنامه منقضی شده داشته باشید، لازم است پاسپورت قدیمی خود را به همراه پاسپورت معتبر خود به سفارت ارائه کنید. ضمن اینکه گذرنامه شما باید حتما حداقل دو صفحه خالی جهت مهر ویزای تحصیلی داشته باشد.

ارائه مدرک پذیرش تحصیلی

هنگام ارائه مدارک، لازم است نامه پذیرش تحصیلی (ادمیشن لتر) خود را نیز ضمیمه پرونده کنید.

ارائه مدارک شناسایی

از جمله مدارک مهمی که باید به سفارت ارائه دهید، مدارک شناسایی است. شناسنامه شما به همراه ترجمه رسمی و ۲ رونوشت (کپی) از آن هنگام ارائه به سفارت الزامی است.

ترجمه مدارک تحصیلی پیشین

علاوه‌بر مدارک شناسایی، ارائه مدارک تحصیلی پیشین مانند دیپلم، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد (هر کدام درصورت وجود) الزامی است. مدارک تحصیلی پیشین شما باید ترجمه شوند و به همراه دیگر مدارک آن‌ها را ضمیمه پرونده کنید. زمان ترجمه مدارک تحصیلی به این نکته توجه کنید که ممکن است زبان رسمی کشور مقصد شما انگلیسی نباشد؛ بنابراین ابتدا در این‌باره اطلاعات کافی کسب کنید، سپس مدارک را به زبان موردنظر ترجمه کنید.

ارائه فرم اپلیکیشن ویزا

هنگام ارسال مدارک برای سفارت و درخواست اخذ ویزای تحصیلی، باید فرم اپلیکیشن ویزا را تکمیل کنید و به همراه دیگر مدارک برای سفارت ارسال کنید.

ارائه انگیزه نامه

انگیزه نامه (SOP) هدف و انگیزه شما را جهت تحصیل در کشور مقصد نشان می‌دهد. در انگیزه نامه لازم است پیشینه تحصیلی خود را به همراه هدفتان از تحصیل در کشور مقصد، حرفه‌ها، مهارت‌ها و تخصص‌هایی را که آموخته‌اید ذکر کنید. نگارش یک انگیزه‌نامه قوی در اخذ ویزای تحصیلی بسیار موثر عمل می‌کند.

رزومه یا CV

در رزومه یا CV لازم است طی یک متن، به طور خلاصه درباره نحوه زندگی خود از کودکی تا زمانی که برای ویزای تحصیلی درخواست می‌دهید صحبت کنید. در متن رزومه باید به عموم فعالیت‌های خود مانند فعالیت‌های تحصیلی، شغلی و اجتماعی و همچنین تخصص‌ها و مهارت‌هایی کسب کرده‌اید اشاره کنید.

ارائه مدرک زبان معتبر

مدرک مهم دیگری که هنگام اپلای تحصیلی لازم است ارائه دهید مدرک زبان معتبر است. مدرک زبان شما بسته به کشور مقصد می‌تواند انگلیسی یا هر زبان رسمی دیگری باشد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید